Najlepsza czy najdziwniejsza praca na świecie?

Najdziwniejsza praca na świecie?

Fot: Flickr/ Paul Toogood

Chociaż praca to codzienność, są stanowiska, o których wiele osób nie słyszało. To praca, w której możesz zarobić duże pieniądze. Dzisiaj prezentujemy sześć stanowisk. Pytanie czy to najlepsza czy najdziwniejsza praca na świecie?

Tagger

Kto pracuje w Internecie, wie doskonale, że tagi są codziennym elementem jego pracy. Firma Netflix zatrudnia osoby właśnie do pisania tagów. Zadaniem pracowników jest oglądanie przez cały dzień filmów Netfli, a potem wpisywanie do komputera odpowiednich dla danej produkcji tagów.

Dyrektor do spraw snu

To stanowisko, które obsadzono w pewnej kanadyjskiej firmie sprzedającej materace i poduszki. Zadaniem dyrektora jest spanie na produktach firmy, upewniając się jednocześnie, że są idealnie wygodne. Roczne wynagrodzenie to 53 tys. dolarów.

Tester alkoholu i jedzenia

Jesteś w modnej knajpie, a przy zamówieniu jedzenia kelner radzi ci ten, a nie inny rodzaj alkoholu, zapewniając, że to idealna kombinacja. Wcześniej alkohol i jedzenie wypróbował specjalnie zatrudniony tester i dał rekomendacje udanych połączeń.

Opiekun wyspy

Właściciele prywatnych, tropikalnych wysp spędzają na nich maksymalnie kilka miesięcy w roku. Przez resztę czasu wyspami opiekują się specjalni opiekunowie. Średnia pensja to ok. 150 tys. dolarów rocznie.

Pisarz wróżb do ciasteczek

Chociaż chińskie ciasteczka z wróżbą produkowane są taśmowo i w milionach, autorami są ludzie. Spędzają swój czas w pracy, wymyślając jak najwięcej wróżb.

Gumolog

Jeśli marzy ci się taka praca, złóż CV do Cadburys lub Schwepps. To właśnie tam jako pierwsza osoba przetestujesz nowe smaki gum do żucia, zdecydujesz jak mają być intensywne, odrzucisz lub zaakceptujesz nowe gumy. Wymogiem jest jedynie mocna szczęka. Pensja to 74 do 104 tys. dolarów rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.