Najdziwniejsze perfumy świata

Najdziwniejsze perfumy świata

Zapachów perfum jest tysiące. Oferta producentów ciągle się zmienia, a my możemy dzięki temu szukać tego ulubionego i eksperymentować. Niektóre propozycje mogą jednak zadziwiać. Zobacz, czym możesz pachnieć.

Jak Whooper

W 2008 roku Burger King wypuścił na rynek perfumy o nazwie Flame czyli płomień. Inspiracją miał być Whooper, rzekomo ulubiona kanapka Ameryki. Perfumy – przynajmniej w mniemaniu ich twórców – miały „przenosić tę miłość do mięsa” na skórę. Jedna buteleczka kosztowała 3.99 dolarów. Pierwsza partia się wyprzedała. O kolejnej nie słychać.

Jak dom pogrzebowy

Firma Demeter znana jest z oryginalnych zapachów (np.: kredek czy brudu), ale Demeter Funeral Home wydaje się iść o krok dalej. Wyczujesz w nich (przynajmniej w mniemaniu twórców) zapach starego drewna i białych kwiatów, który kosztuje zaledwie 10 dolarów za buteleczkę.

Jak homar

Wiesz jak pachnie homar? Jeśli nie, możesz dowiedzieć się tego, korzystając z perfum Demeter Lobster. W zapachu znajdziesz zapach idealnie świeżego homara przygotowanego na maśle, tego samego, którego mieszkańcy Nowej Anglii jedzą podczas letnich obiadów. Cena to 10 dolarów za butelkę.

Jak… ludzkie odchody

Ta niewiarygodna koncepcja nie jest wcale żartem. Jammie Nicholas Surplus to perfumy wymyślone przez brytyjskiego artystę, który zainspirował się książką „Historia gówna” Dominique’a Laporte’a. Autor dowodził w niej, że nieprzyjemne zapachy mają niwelować ładne zapachy. Nicholas postanowił sprawdzić to w praktyce. W limitowanej edycji wykonano 85 sztuk (podobno z próbek samego autora), z których aż 60 znalazło swoich odbiorców.

Jak ludzka krew

Jeśli chcesz flirtować z wampirem, to mogą być perfumy właśnie dla ciebie. Perfumy Blood Concept mają składać hołd krwi, jako „źródłu życiodajnej energii”. W serii uzyskano 4 różne zapachy, odpowiadające 4 grupom krwi. Każdy umieszczony został w specjalnej buteleczce przypominającej kroplomierz.

Jak zmarła gwiazda

Twórcy perfum DNA Fragrance twierdzą, że zostały one stworzone na bazie genotypu największych gwiazd show-biznesu. Pozyskano genotyp m.in. Michaela Jacksona, Marylin Monroe, Napoleona Bonaparte czy Elvisa Presleya.

Jak ser Stilton

Ich stworzenie zlecił związek producentów sera Stilton, przekonany, że perfumy pomogą zachęcić do jedzenia sera większą liczbę osób. W Eau de Stilton można wyczuć ziemisty, kwaskowaty zapach właśnie niebieskiego sera.

Które perfumy wybrałabyś dla siebie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.