Najdroższa perła świata sprzedana!

Najdroższa perła świata sprzedana!

Fot: Sotheby’s

Wisior z perłą należący kiedyś do królowej Francji, Marii Antoniny, został sprzedany na aukcji za ponad 36 milionów dolarów!

Kiedyś zdobił szyję królowej Francji, Marii Antoniny. Obecnie wisior z perłą ma nowego właściciela. Biżuteria została sprzedana na aukcji w Genewie, osiągając zawrotną kwotę ponad 36 milionów dolarów! Jak podał już dom Sotheby’s, organizator aukcji, to rekordowa suma uzyskana za pojedynczą perłę. Przedstawiciele domu aukcyjnego wcześniej wyceniali wisior na 1-2 miliony dolarów. Nabywca – z oczywistych przyczyn – postanowił pozostać anonimowy.

Wisior z perłą był największą ozdobą całej aukcji, ale do sprzedaży trafiło w sumie 10 klejnotów należących do Marii Antoniny m.in. diamentowa brosza (cena sprzedaży 1,75 mln dolarów) czy perłowa, wysadzana diamentami kolia, za którą nowy właściciel zapłacił blisko 2 miliony dolarów. „Każdy z klejnotów jest nasycony historią” – mówi o biżuterii specjalistka domu Sotheby’s Daniela Mascetti.

Aukcja z pewnością była ważnym wydarzeniem w świecie mody. Biżuteria Marii Antoniny nie była pokazywana od 200 lat! Królowa Maria Antonina i jej mąż, król Francji Ludwik XVI, zostali straceni na gilotynie w 1793 roku podczas rewolucji francuskiej. Klejnoty udało się wywieźć z Francji. Teraz były częścią kolekcji 100 królewskich klejnotów Burbonów Parmeńskich, które znalazły się na aukcji w Genewie. Sprzedano je za ponad 53 mln dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.