Na cienie i przebarwienia … czerwona szminka

Czerwona szminka na przebarwienia

Fot: deepicam.com

Czerwień ma być obowiązującym kolorem jesiennych ust. Szminkę czy pomadkę możesz jednak wykorzystać jeszcze w inny sposób. To doskonała metoda na ukrycie ciemnych cieni pod oczami, znamion czy przebarwień na skórze.

Na rozwiązanie wpadła popularna amerykańska blogerka Deepica Mutyala. Swoją koncepcją podzieliła się na własnym blogu, odpowiedni tutorial zamieściła też na kanale YouTube. Jak twierdzi, szminka to idealny, stuprocentowo skuteczny sposób na ukrycie cieni i przebarwień na skórze, lepszy niż jakikolwiek krem czy balsam. Wszystko osiągniesz za pomocą tej szminki, którą na co dzień malujesz usta. Nie musisz kupować żadnych nowych kosmetyków.

Jak osiągniesz wymarzony efekt? Wybierz odpowiednią szminkę. Ta czerwona najlepiej sprawdzi się przy ciemniejszej karnacji. Jeśli masz jaśniejszą skórą spróbuj poeksperymentować z jaśniejszym, brzoskwiniowym lub łososiowym odcieniem. Nałóż ją palcem, pędzelkiem lub gąbką dookoła oczu, na wszystkie przebarwienia na twarzy i znamiona, które chcesz ukryć. Całość delikatnie pokryj korektorem. Potem zrób taki makijaż jak na co dzień. Cera będzie bardziej rozświetlona, a efekt utrzyma się do końca dnia.

Próbowałaś takiego rozwiązania? Daj nam znać, jakie odniosłaś efekty.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.