Miejsca, które warto odwiedzić w wakacje 2019 roku

Gdzie pojechać na wakcje w 2019

©AntonMatyukha/Bank zdjęć Photogenica

Czas planować następne wakacje! Najbardziej atrakcyjne miejsca na 2019 rok wymienia raport Lonely Planet. W rankingu nie zabrakło polskiego akcentu. Nie jest to Kraków ani Warszawa. Przeczytaj. Ciekawe, czy wybór najciekawszego miejsca w Polsce cię zaskoczy.

Kopenhaga, Dania

Stolica Danii zajęła zdecydowane pierwsze miejsce na liście Lonely Planet. Autorzy rankingu podkreślali, że jest idealnym miejscem dla każdego wielbiciela wyjątkowej kuchni, ze szczególnym uwzględnieniem street foodu.

Shenzhèn, Chiny

Według Lonely Planet to najbardziej innowacyjne miasto na naszej planecie. Przyciąga „osoby kreatywne i wynalazców z całego świata”. W mieście odnajdą się też wielbiciele „dobrej muzyki, modnych kafejek, dobrego piwa i doskonałej sztuki”.

Nowy Sad, Serbia

Miasto w północnej Serbii zostało przez Lonely Planet obwołane europejską stolicą kultury. To miasto licznych festiwali (m.in. festiwalu EXIT) i muzyki dla każdego.

Miami, Stany Zjednoczone

Turystów przyciągają tutaj białe plaże, pokazy ulicznej sztuki i niezapomniane nocne kluby. Idealne na wakacje.

Katmandu, Nepal

Miasto przyciąga turystów kawiarenkami, barami, sklepami, świątyniami i kościołami.

Mexico City, Meksyk

Miasto dostało w zeszłym roku nagrodę za najlepszą stolicę designu – zachęca turystów architekturą, teatrami, kinami i małymi kafejkami.

Dakar, Senegal

To jeden z najmodniejszych kierunków w zachodniej Afryce. Turystów przyciągają piękne plaże, nocne życie w klubach i kolorowe targi.

Seattle, USA

Miasto leży u brzegów krystalicznie czystej wody i jest otoczone zielonymi lasami. W środku Seattle znajdziesz nowoczesne galerie, wieżowce, sklepy i wielkie parki.

Zadar, Chorwacja

Zrujnowane podczas wojny, szybko podniosło się do rangi miasta europejskiego. To zderzenie historii z najnowocześniejszymi budynkami. Zadaru nie zapomni żaden turysta.

Sri Lanka

Mała wyspa porośnięta tropikalnymi lasami, urozmaicona białymi plażami i gwarantująca widoki zapierające dech w piersiach.

Białoruś

Białoruś znacznie złagodziła swoje wymagania wizowe. Przyciąga turystów zainteresowanych miejscową sceną artystyczną. Wielbiciele historii zachwycą się wspaniałymi zamkami.

Wyspy Świętego Tomasza

Wybierz to miejsce na wakacje, jeśli zależy ci na dzikich dżunglach i perfekcyjnych plażach.

The Catskills, Stany Zjednoczone

Lubisz wakacje wśród pięknej przyrody? Kilka godzin podróży od Nowego Jorku masz szansę zobaczyć jeden z najbardziej zadrzewionych regionów świata.

Łódź

Piękna architektura starych kamienic no i zamiast przemysłu tekstylnego, centrum kultury i sztuki. Łódź ma niepowtarzalny charakter. To miasto czeka, by je odkryć. Nie tylko w wakacje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.