Mia Cuticule Oil by Nails Company


Oliwki do skórek i paznokci to kosmetyki, które zyskują na popularności. Zapewne z racji zawartości naturalnych olejków, ale także ze względu na działanie. Cenią je zwłaszcza właścicielki łamliwych paznokci oraz wielbicielki manicure’u.

Tym razem pod lupę wzięłam oliwkę Mia od Nails Company. Jak sprawdzi się testowany kosmetyk? Czy potwierdzą się zapewnienia producenta? Ta recenzja powinna rozwiać wszystkie wątpliwości.

Opis producenta

Oliwka do skórek i paznokci na bazie naturalnych olejów słonecznikowego, jojoba i witaminy E. Stymuluje wzrost zdrowych i mocnych paznokci. Kombinacja olejów skutecznie natłuszcza, działa regenerująco i nawilżająco na skórki wokół paznokci, zapobiega łamaniu się i rozdwajaniu płytki paznokcia. Witamina E przyspiesza gojenie się drobnych ran i wpływa efektywnie na odtwarzanie się naskórka, chroni przed wpływem wolnych rodników, działa na paznokcie wzmacniająco, zapewnia lepsze mikrokrążenie pod płytką paznokciową oraz działa antyoksydacyjnie.

Moja opinia

Mam dosyć mocne paznokcie i z rzadko używam odżywek, jednak czasem ciekawość bierze górę. Tak było w przypadku obiecująco wyglądającej oliwki Mia. W szklanej buteleczce z ładną etykietą zamknięto 15 ml kosmetyku. Złota zakrętka to jednocześnie pędzelek przypominający ten stosowany w lakierach do paznokci. Jednak odkręcenie buteleczki to sama przyjemność, bo zamiast zapachu lakieru rozchodzi się cudowna woń wanilii przełamana aromatem kwiatowym. Oliwka jest bezbarwna. Nakłada się ją na paznokcie i skórki za pomocą spłaszczonego białego pędzelka. Oliwka nie spływa z płytki, jest zupełnie niekłopotliwa w aplikacji. Nie wchłania się w płytkę paznokcia całkowicie, ale warto poczekać aż podziała. Stosowałam ją przez 2 tygodnie – ponieważ paznokcie mam w dobrym stanie, nie wiem, czy jest w stanie zapobiegać rozdwajaniu lub łamaniu, ale na pewno paznokcie są po niej ładniejsze. Płytka jest wyraźnie wygładzona, wygląda zdrowiej, a skórki się nie strzępią. To bardzo ważna cecha, którą z pełną świadomością potwierdzam, bowiem skórę mam akurat suchą i dość często zdarza mi się mieć zadartą skórkę. Oliwka jest naprawdę przyjemnym i skutecznym preparatem, który mogę polecić wszystkim.

Justyna, redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.