Mała kuchnia – o czym pamiętać podczas urządzania?

fot. Pixabay

Jeśli jesteś właścicielem małej pod względem metrażu kuchni, na pewno chcesz ją funkcjonalnie i sprytnie urządzić. O czym pamiętać na etapie zakupu mebli oraz wszelkich dodatków? Zobacz rozwiązania, które pomogą ci stworzyć praktyczne pomieszczenie!

 

Wygospodaruj miejsce na szybkie posiłki

W kuchni bardzo często jemy szybkie posiłki, przygotowywane zaledwie chwilę wcześniej. Jeśli dane pomieszczenie ma małą powierzchnię, prawdopodobnie nie będzie w nim miejsc na osobny stół. Problem ten da się jednak rozwiązać. Wystarczy, że oddzielisz część kuchenną od salonu tzw. barkiem kuchennym. To szalenie funkcjonalna opcja, która sprawdza się na co dzień. Podczas posiłków w jadalni też będzie przydatna, m.in. do wydawania kolejnych dań oraz jako blat roboczy. Jeśli zdecydujesz się na kuchenny barek, koniecznie postaw także na wysokie krzesła, tzw. hokery. To najwygodniejszy rodzaj krzeseł do tego typu rozwiązań. Spory wybór designerskich modeli znajdziesz na https://dotd.pl/18-hokery.

Postaw na jasne kolory

Twoja kuchnia nie grzeszy metrażem? Skup się na jej kolorystyce już na etapie projektowania mebli! Postaw na jasne, delikatne kolory, które optycznie powiększą pomieszczenie.

Z powodzeniem możesz stworzyć kuchnię, w której dominować będą:

  • biel,
  • wszelkie odcienie szarości,
  • beże i ziemiste kolory.

Dobrze sprawdzą się także naturalne materiały, takie jak drewno w jasnym odcieniu. Przemycić je możesz m.in. w dodatkach i dekoracjach kuchennych.

Wybieraj sprytne schowki i funkcjonalne szuflady

Czy wiesz, że mała kuchnia też może być bardzo funkcjonalna? Wystarczy, że odpowiednio przemyślisz nie tylko ustawienie, ale i rodzaj mebli. Koniecznie wybierz zabudowane szuflady, w których pomieścisz naprawdę sporo przedmiotów. Możesz zdecydować się na całkowitą zabudowę, bądź postawić wyłącznie na dolne szafki. Unikaj otwartych regałów – ich ekspozycja będzie mieć głównie ozdobną funkcję, a ty stracisz cenne miejsce do przechowywania. W każdej z szuflad zamontuj także odpowiedni organizer. Pomoże ci on utrzymać w porządku i posegregować nawet najmniejsze kuchenne przedmioty.


Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.