Makijaż permanentny: makijaż na 3 lata

fot. Shutterstock

Co możemy zrobić, żeby wyglądać i czuć się pięknie bez poświęcania codziennie na to czasu? To ważne, zwłaszcza dla młodych mam.

Makijaż permanentny. W zależności od tego, co chciałabyś podkreślić, możesz zdecydować się na makijaż brwi, ust lub oczu. Wariantów jest wiele. Możesz wybrać delikatną wersję i zrobić sobie bardzo naturalną kreskę na górnej powiece, dzięki której pięknie podkreślisz oko (będzie to też bardzo dobra baza pod mocniejszy makijaż) lub zdecydować się na mocniejszą linię dekoracyjną. Podobnie jest z brwiami i ustami. Tu również możemy wykonać makijaż, który spełni indywidualne oczekiwania. Wciąż boisz się efektu końcowego? Pamiętaj, że przed każdym zabiegiem linergistka wykonuje zmywalny rysunek wstępny. Dzięki niemu łatwo możemy przekonać się, czy wybrana wersja makijażu na pewno nam pasuje i dokonać ewentualnych zmian.

A jak wygląda sam zabieg? Na początku na miejsce poddawane zabiegowi nakłada się krem znieczulający. Następnie rozpoczyna się najważniejsza część zabiegu, czyli wprowadzanie wybranego wcześniej pigmentu. Pamiętajmy, że urządzenie powinno być wyposażone w wymienne moduły, które gwarantują zachowanie najwyższego poziomu higieny i bezpieczeństwa – mówi Aleksandra Nowak, linergistka z Centrum Makijażu Permenentnego Biotek. Zabieg trwa ok. 1,5 h (po kilku tygodniach wykonywana jest też jego korekta), a efekt utrzymuje się nawet do 2-3 lat.

O czym jeszcze warto pamiętać? Jeżeli nie zdecydowałyście się na makijaż permanentny przed ciążą, najlepiej poczekać z tym do momentu, kiedy skończycie karmić piersią (jeśli nie karmicie, zabieg można wykonać krótko po porodzie). Bezpośrednio po zabiegu barwa pigmentu jest z reguły dość intensywna (nawet jeżeli zdecydowaliśmy się na delikatną wersję) – mówi Aleksandra Nowak. – Nie powinniśmy się tym przejmować, ponieważ w ciągu kilku dni kolor zblednie i będziemy mogły cieszyć się wybranym wcześniej odcieniem. Po zabiegu zazwyczaj zaleca się stosowanie odpowiednich kosmetyków. O pozostałych zaleceniach warto porozmawiać ze swoją linergistką, która najlepiej wytłumaczy, jak przez pierwsze dni pielęgnować obszar poddany zabiegowi.

Tekst: Biotek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.