#makeupisgenderless czyli nowy trend makijażu dla mężczyzn

#makeupisgenderless czyli nowy trend makijażu dla mężczyzn

Fot: Instagram/ makeupbyjakejamie

Jeśli jesteś użytkownikiem portali społecznościowych, z pewnością dostrzegłaś już zdjęcia oznaczone #makeupisgenderless, czyli make up nie ma płci. Mężczyźni chcą mieć wybór.

To moda dla wszystkich wielbicieli kosmetyków i makijażu, niezależnie od płci. Nie chodzi o to, aby namawiać mężczyzn do korzystania z makijażu, ale o to, aby dać im wybór i nie wyśmiewać, jeśli to robią. Trend, który rozprzestrzenił się z szybkością światła, rozpoczął brytyjski bloger Jake-Jamie, którego misją stało się zniszczenie stereotypów płciowych w kontekście makijażu. To właśnie on jako pierwszy zaczął pokazywać w sieci jak bardzo kosmetyki mogą zmienić męski wygląd. To także on zwrócił uwagę na to, że chociaż wielu mężczyzn maluje się, wciąż są krytykowani.

„Nie chodzi o jakąś odmianę odwrotnego feminizmu, ale o zatarcie granicy pomiędzy dwoma płciami” – tłumaczy Jake-Jamie w licznych wywiadach. – „Naprawdę wierzę, że make up może zmienić życie niektórych osób. Pozwala lepiej wyglądać. Tymczasem mężczyźni, którzy na co dzień cierpią na trądzik czy przebarwienia, ze strachu przed krytyką nie używają tuszujących podkładów”.
Właściwie… skoro kobietom wolno…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.