Makaron pomaga zrzucić wagę!


Będąc na diecie nie musisz odstawiać makaronu. Wystarczy, że odpowiednio go przygotujesz.

Przechodząc na dietę, na listę kulinarnych grzechów wpisujesz cukry, białe pieczywo, ciasta i makarony. Jak się jednak okazuje, makaron może wręcz pomóc zrzucić ci kilogramy. Mówią o tym badania opublikowane niedawno w BMJ Open.

Makaron a dieta

Związek makaronu i zrzucania wagi przeanalizowali naukowcy w szpitalu Św. Michała w Toronto w Kanadzie.W badaniach prześledzili dietę 2500 ludzi. U badanych osób wszystkie spożywane węglowodany zastąpiono makaronem. Uczestnicy badań jedli więc 3 porcje makaronu tygodniowo przez 12 tygodni badań ( 1 porcja – ok. ½ szklanki). Każdy z nich stracił na wadze ok. ¾ kg. Nikt z badanych nie przytył. – “Pokazaliśmy, że makaron nie powoduje tycia, wręcz odwrotnie, można na nim schudnąć. Makaron może być częścią zdrowej diety niskoglikemicznej” – powiedział w oficjalnym oświadczeniu szef badań dr John Sievenpiper.

Zanim sięgniesz po spaghetti, musisz jedno pamiętać. Makaron ma najniższy indeks glikemiczny jeśli jesz go saute, bez dodatków w postaci ciężkich kremowych sosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.