Lubisz spać? Szukaj pracy w branży kosmetycznej!

Lubisz spać? Szukaj pracy w branży kosmetycznej!

Fot: Photogenica

Przynajmniej tak wynika z ankiet. Pracując w branży kosmetycznej, będziesz mogła spać najdłużej. Unikaj za to służby zdrowia.

Od dzieciństwa słyszysz, że powinnaś spać codziennie osiem godzin. Nauczyciele, lekarze czy rodzina straszą cię konsekwencjami niewyspania. W praktyce jednak bywa różnie. Nie każdy potrzebuje tych słynnych 8 godzin. Na ilość snu wpływa styl życia (kto nie pamięta tych szalonych studenckich imprez), dieta (ile szklanek kawy pijesz dziennie), sport i – jak się teraz okazuje – wykonywany zawód.

Ostatnie badania Hillarys pokazały, że istnieje związek pomiędzy zawodem a dzienną dawką snu. Jak się okazuje, najdłużej śpią przedstawiciele branży kosmetycznej, najkrócej pracownicy służby zdrowia. W badaniu przeanalizowano styl życia 4596 Brytyjczyków. Na pytanie „Czy dostatecznie długo śpisz?”, jedynie 11 procent odpowiedziało twierdząco. Każdy z nich podał wykonywany zawód i średnią liczbę przespanych codziennie godzin. Po analizie ankiet Hillarys wytypował zawody, które sprzyjają spaniu, i zawody, przy których wyspać się trudno.

Najkrócej śpisz, gdy pracujesz w zawodzie związanym ze:
– służbą zdrowia – 4 godziny 15 minut
– policją – 4 godziny 30 minut
– edukacją – 4 godziny 35 minut
– dziennikarstwem – 4 godziny 50 min
– hotelarstwem – 5 godzin

Aż 44 procent niewyspanych osób przyznało, że duża ilość stresu wpływa na ich codzienny sen. Co piąta osoba zadeklarowała, że pije za dużo kawy, co druga przyznała, że brak snu wpływa na słabe zdrowie. Co ciekawe, jedynie 20 procent wszystkich niewyspanych czuje potrzebę zmiany diety, nawyków czy ilości pracy.

Najdłużej śpisz, gdy pracujesz w zawodzie związanym z:
– kosmetyką – 9 godzin 40 minut
– telemarketingiem – 8 godzin 20 minut
– sprzedażą detaliczną – 8 godzin 15 minut
– budownictwem – 8 godzin 10 minut

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.