Latem chroń się nie tylko przed słońcem!

fot. mat.pras. Excilor

Jak ustrzec się przed grzybicą stóp, paznokci oraz kurzajkami w czasie letniego szaleństwa?

Grzybica paznokci i skóry to przypadłość niezwykle powszechna, która uwidacznia się latem. Chorował lub choruje na nią co piąty Polak. Infekcje wywołują dermatofity, które rozwijają się w ciepłych, wilgotnych miejscach. Dlatego grzybicą najłatwiej zarazisz się na publicznym basenie, siłowni, w przymierzalni, a nawet w hotelowej łazience.

Brodawki zwane potocznie kurzajkami powstają w wyniku infekcji wirusowej i należą do zmian wywołanych zakażeniem przez brodawczaka ludzkiego (HPV) . Większość z nas (ponad 75%) jest nosicielem wirusa brodawczaka, jednak nie u wszystkich wywołuje on objawy chorobowe. Do organizmu wirus dostaje się poprzez uszkodzenie naskórka. Najczęściej problem z kurzajkami na stopie występuje u dzieci i młodzieży.

Lepiej zapobiegać niż leczyć. To bardzo prawdziwe stwierdzenie w kontekście zakażeń grzybiczych oraz kurzajek. Leczenie ich (zwłaszcza grzybic) wymaga, czasu, sporej dyscypliny oraz skutecznego preparatu leczniczego. Takim preparatem do leczenie grzybicy paznokci jest np. Excilor.

fot. mat.pras. Excilor

To wyrób medyczny w postaci płynu (jak lakier do paznokci) lub sztyftu, który bez obawy o rozlanie można wrzucić do torby podróżnej. Excilor poprzez zakwaszenie płytki paznokcia natychmiast hamuje rozwój grzybów. Jest wygodny w użyciu, gdyż leczy i pielęgnuje paznokcie bez konieczności piłowania.

Ochrona stóp przed zakażeniami jest jednak lepsza, niż późniejsze leczenie, z kilku kluczowych powodów:

– zmiany chorobowe wyglądają dość nieestetycznie, a latem chcielibyśmy nosić obuwie odkrywające stopy,

– grzybice i kurzajki mają tendencję do nawracania, więc lepiej im zapobiegać,

– mając aktywne zakażenie grzybicze możemy zarazić innych i to nie tylko w miejscach publicznych (baseny, przebieralnie), ale także domowników,

– istnieje skuteczny preparat – Excilor spray ochronny 3w1 – który można stosować także u dzieci już od 2 roku życia. Jako unikalny na rynku daje ochronę stóp nie tylko w kontekście grzybicy skóry i paznokci, ale także zakażenia wirusem HPV,

fot. mat.pras. Excilor

– wiedząc, że mamy skuteczną ochronę stóp cała rodzina może mieć prawdziwie beztroskie lato i korzystać ze wszystkich wakacyjnych atrakcji.

Istotne (nie tylko latem) jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad aby zapobiec grzybicy stóp i paznokci oraz kurzajkom:

– dbaj o higienę podczas korzystania z publicznej toalety lub prysznica,

– noś klapki lub inne stosowne obuwie w miejscach gdzie wiele osób chodzi boso,

– nie używaj cudzych ręczników i nie noś cudzych butów,

– dokładnie myj i osuszaj stopy, w szczególności skórę między palcami,

– noś nie za ciasne, przewiewne obuwie wykonane z naturalnych materiałów,

– pozwól stopom oddychać i noś kiedy tylko możesz odkrywające stopy obuwie (klapki, sandały),

– unikaj noszenia codziennie tego samego obuwia. Regularnie je zmieniaj i dezynfekuj,

– jeśli przymierzasz buty w sklepie, stosuj stopki lub skarpetki,

– nie przycinaj zbyt krótko paznokci, a jeśli wykonujesz pedicure w gabinecie kosmetycznym upewnij się, że przyrządy do jego wykonania są jednorazowe lub były uprzednio zdezynfekowane,

– w ramach codziennej profilaktyki przed grzybicą stóp i paznokci stosuj preparat Excilor spray ochronny 3w1. Po spryskaniu tworzy on niewidzialną barierę chroniącą przed namnażaniem się drobnoustrojów. Działa do 8 godzin, także w chlorowanej czy słonej wodzie. Spray po zastosowaniu jest niewidoczny na skórze i nie brudzi ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.