Laser na tatuaże i blizny

fot. mat.pras.

Niechciany lub nieudany tatuaż? Brzydka blizna? Zmiany pigmentowe? Skóra zmęczona i bez blasku? Na rynku pojawił się Enlighten™, czyli najnowszej generacji laser picosekundowy, który poradzi sobie z każdym z tych problemów. Na razie dostępny w Klinice Viva-Derm.

Laser w dermatologii estetycznej znany jest od ponad 40 lat. Mimo swojej skuteczności był on wówczas niedoskonały i mógł pozostawiać blizny. Stosowano go głównie do usuwania zmian naczyniowych. Zapotrzebowanie w dermokosmetyce wymusiło jednak postęp technologii m.in. też w dziedzinie laseroterapii. Obecnie wiele jest rodzajów laserów wykorzystywanych w dermatologii estetycznej i coraz częściej zabiegi z ich wykorzystaniem wypierają te tradycyjne – kosmetyczne. Sesja laseroterapii jest bezpieczna, trwa krócej, jest bardziej skuteczna, a efekt utrzymuje się dłużej.

Dlaczego zabieg Pico Genesis laserem Enlighten™ jest wyjątkowy?

– Jeszcze całkiem niedawno nie było satysfakcjonującej metody na usunięcie blizn czy tatuaży – żaden laser nie radził sobie z tymi problemami wystarczająco skutecznie, nie wspominając o zabiegach kosmetycznych, które są po prostu zbyt delikatne. Osoby chcące pozbyć się np. tatuażu musiały wybierać między bolesnym usunięciem kawałka skóry, a zakryciem mocniejszym tatuażem tego niechcianego. Na blizny też nie było rady, trzeba było je po prostu zaakceptować – mówi doktor Barbara Walkiewicz-Cyrańska, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i właścicielka Klinki Viva-Derm. Teraz blizny, tatuaże, zmarszczki czy zmęczona i pozbawiona blaski skóra to przeszłość, a ja mogę zaproponować swoim pacjentom bardzo skuteczny i bezpieczny zabieg Pico Genesis laserem Enlighten™ – dodaje doktor Walkiewicz-Cyrańska.

To najnowszej generacji laser wykorzystujący przełomową technologię łączenia wiązki laserowej i fali akustycznej w picosekundach. Enlighten™, czyli pierwsza wielozadaniowa platforma laserowa o wielu długościach fal oraz piko- i nanosekundowych impulsach ma bardzo szeroki zakres działania: usuwa zmiany barwnikowe, plamy posłoneczne, głęboko rewitalizuje skórę, usuwa blizny i niepożądane tatuaże.

Jedyny taki zabieg w Polsce

Klinika Viva-Derm jako pierwsza i jedyna w Polsce oferuje zabieg Pico Genesis by Enlighten™ z wykorzystaniem lasera picosekundowego. Aby zabieg był skuteczny, wymagane są dwie lub trzy sesje, dzięki którym skóra staje się rozświetlona i jaśniejsza. Przy usuwaniu zmian pigmentacyjnych zaleca się dodatkowo pojedyncze zabiegi podtrzymujące – w tym przypadku lekarz indywidualnie określa plan leczenia.

Przebarwienia pigmentacyjne, czyli brązowe plamy i nierównomierny odcień skóry są wynikiem zbyt wysokiego poziomu melaniny w skórze, czyli substancji nadającej jej kolor. Pico Genesis przy wykorzystaniu światła laserowego rozbija wybiórczo pigment i przebudowuje górną warstwę skóry, przywracając jej równowagę, świeżość i promienność. Niewątpliwą zaletą Pico Genesis by Enlighten™ jest to, że zabiegami można objąć całe ciało, ze szczególnym uwzględnieniem twarzy, szyi, dłoni i dekoltu, gdzie najczęściej pojawiają się oznaki uszkodzenia słonecznego i nadmierna pigmentacja.

Zabieg jest bezbolesny, większość pacjentów nie odczuwa podczas sesji żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, zdarza się jedynie lekkie mrowienie. Tuż po sesji miejsca objęte zabiegiem mogą być opuchnięte i zaczerwienione – objawy te ustępują w ciągu kilku godzin. Poddane leczeniu przebarwienia i piegi będą stawały się ciemniejsze, znikając całkowicie po kilku dniach i odkrywając nową, świetlistą skórę. Nie ma też potrzeby rekonwalescencji. Należy jedynie pamiętać, aby po zabiegu stosować kremy z filtrem, ale bez konieczności unikania słońca.

Jak widać, rewolucja w laseroterapii właśnie nadeszła – to, co do tej pory było niemożliwe, zabieg Pico Genesis by Enlighten™ załatwia już jedną sesją. Trzeba jednak pamiętać, że każdy zabieg z laseroterapii powinien być poprzedzony badaniem i dokładnym wywiadem lekarskim – to gwarancja skuteczności i bezpieczeństwa pacjenta.

Dodaj komentarz