“Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena” Larsa Simona. Zapowiedź

książka Larsa Simona

fot. mat. prasowe

“Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena” Larsa Simona to lekka komedia będąca fenomenalną historią o magii oraz gadającym, wyjątkowo sarkastycznym mopsie w roli głównej. Powieść inna niż wszystkie, pełna zabawnych tekstów i zaskakujących zwrotów akcji.

 

W życiu odnoszącego sukcesy młodego konsultanta, Lennarta Malmkvista, zaczynają się dziać się dziwne rzeczy. Prześladuje go kataryniarz w czerwonym fraku i pogniecionym cylindrze, i to nie tylko za dnia, ale również w snach. Na jakiś czas traci mowę, co skutkuje natychmiastowym zwolnieniem z pracy, a wreszcie dziwaczny sąsiad, stary Buri Bolmen, zapisuje mu w spadku sklep z magicznymi przedmiotami i śmiesznymi gadżetami oraz humorzastego mopsa. Wszystko to jest dość dziwne, ale będzie jeszcze dziwniej. Podczas pewnej burzy mops Bölthorn zaczyna mówić – twierdzi, że Lennart jest wybranym. Musi zaakceptować swoje magiczne dziedzictwo i wyjaśnić, kto zamordował Buriego. Morderstwo? Magiczne dziedzictwo? Gadający pies? Lennart wyobraża już sobie siebie na sofie u terapeuty… Na koniec okazuje się jednak, że Bölthorn ma rację, i że chodzi o coś znacznie większego niż zwykła magia.

 

Lars Simon, urodzony w 1968 roku, po ukończeniu studiów przez wiele lat pracował w branży IT, a następnie – już w Szwecji, do której przeniósł się wraz z rodziną – jako rzemieślnik. Obecnie mieszka i pisze ponownie w pobliżu Frankfurtu nad Menem. W swoim literackim dorobku ma trzytomową serię komediową (“Tierkottrilogie”), świąteczną książkę “Gustafssons Jul”, a także serię fantastyczną o uczniu czarodzieja – Lennarcie Malmkviście i jego gadającym mopsie Bölthornie, której pierwszy tom “Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena” trafi za kilka dni do księgarń. Lars Simon to pseudonim.

 

Opis pochodzi od Wydawcy

 

Wydawnictwo INITIUM

Książka w sprzedaży od 14 listopada

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.