Łagodzący peeling w żelu Avène

Ostatnio miałam okazję wypróbować peeling w żelu marki Avène, który zawiera mikrogranulki celulozowe. Jak zapewnia producent, mikrogranulki te zapewniają delikatny peeling poprzez złuszczanie i delikatne usuwanie martwego naskórka w celu uzyskania promiennej cery. Woda termalna Avène działa kojąco i łagodząco na skórę. W efekcie skóra jest oczyszczona, odzyskuje świeżość i naturalny blask oraz jest przygotowana do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Sposób użycia: Peeling wykonujemy 1-2 razy w tygodniu. Należy nakładać go na suchą lub zwilżoną skórę omijając okolice oczu. Następnie delikatnie masujemy skórę okrężnymi ruchami. Po chwili obficie spłukujemy wodą. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast należy obficie spłukać wodą.

Łagodzący peeling w żelu Avène

Fot: mat. pras.

Moja opinia:

Mam dość problematyczną cerę i często po użyciu nowego kosmetyku na skórze pojawiają się różne krostki, zaczerwienienia. Dlatego bardzo ostrożnie podchodzę do peelingów, które zawierają drobinki. Raczej preferuję enzymatyczne. Po nich moja skóra jest mniej podrażniona. Polecono mi Łagodzący peeling w żelu Avène ze względu na jego łagodne działanie. Faktycznie, po zastosowaniu tego kosmetyku moja skóra nie jest podrażniona, nic złego się z nią nie dzieje. Jest dobrze oczyszczona, delikatnie rozjaśniona i wygładzona. Nie czuję również jej wysuszenia, które często towarzyszy takim zabiegom. Jestem z niego zadowolona i z pewnością kupię w aptece kolejny:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.