Kurtki przejściowe – wybierz model dla siebie

fot. Frix

Wybór kurtki przejściowej to bardzo istotna kwestia. Wielu z nas nie wie na co zwrócić największą uwagę przy ich wyborze. W tym artykule pojawi się kilka podpowiedzi, a także główne cechy poszczególnych kategorii. Wszystko po to, by każdy mógł znaleźć opcję idealną dla siebie.

Kurtki przejściowe – jakie to?

Na początek jednak czym jest kurtka przejściowa? Jak sama jej nazwa wskazuje ma ona służyć jako okrycie wierzchnie w okresach wiosennych oraz jesiennych. Dobrze by było gdyby odpowiednio chroniła przed zimnem, wiatrem, a także deszczem. Poza tym nie powinna wychodzić z mody po jednej porze roku, by móc nam służyć przez choćby jeden pełny sezon. Zawsze warto zapoznać się z kilkoma rodzajami kurtki przejściowej i po oględzinach wybrać model odpowiedni dla siebie.

Kurtki jesienne – czyli przejściowe?

Bardzo często w sklepach spotykamy się z kategorią kurtki jesienne. Możemy się wówczas zastanawiać, czy ta kurtka będzie przejściową. Odpowiedź brzmi tak, ale zachowaj ostrożność. Choć wiosna z jesienią mają wiele wspólnego to jednak ta druga narażona jest na większe skoki temperatur i większe szanse na opady. Często zakrawa także o pogodę typową dla zimy, więc kurtki przeznaczone na tą porę roku mogą być po prostu zbyt ciepłe by nosić je ścisłą wiosną. Choć na pewno sprawdzą się na jej początkach, kiedy to zima może nie chcieć odpuścić. Zdecydowanie warto poczytać o nich więcej, choćby klikając tu i rozważyć zakupy. Warto mieć w swojej szafie taki właśnie model.

Kurtki ramoneski – zawsze modne

W tym przypadku jest dokładnie tak jak mówi śródtytuł, a mianowicie ramoneski są zawsze modne. Tu chyba nikt nie będzie miał żadnych wątpliwości, że pasują również do wielu stylizacji. Rozmaite barwy i kroje ramonesek dają ogromne pole do popisu. Klasyczna czarna będzie dobra tak do sukienki jak i jeansów. Ta z naszywkami i ćwiekami na koncert rockowy, a pastelowa na randkę. Niezależnie od tego jaki krój i kolor wybierzemy to możemy być pewni, że uzyskamy pewną izolację od zimna i wiatru. Tego typu kurtka nie będzie również byt szybko nasiąkała, więc i na deszczowe dni sprawdzi się świetnie.

Kurtki skórzane – w wielu odsłonach

Kurtki skórzane kryją się pod wieloma kategoriami kurtek. Znajdziemy je miedzy innymi we wspomnianych powyżej ramoneskach jak i bomber jacket. Kurtki pilotki są niezawodne w etapie przejściowym. Dobrze chronią przed zimnem, zatrzymują wiatr, a i nie namokną tak szybko. Do tego jeśli krój zostanie odpowiednio dobrany to będą idealne dla każdej figury. W swojej szafie powinien mieć je on jak i ona, ponieważ kurtka skórzana jest ponadczasowa. Zawsze warto sprawdzić kurtki skórzane przed podjęciem wyboru, a pomocny będzie w tym ten link, który być może rozwieje wszelkie wątpliwości. Skóra sprawdzi się ponadto praktycznie w każdej stylizacji.

Kurtki pikowane – dla niej i dla niego

Męskie lub damskie, a nawet w wersji dziecięcej właśnie takie są obecnie kurtki pikowane. Zawsze modne, pasujące do stylu codziennego jak i bardziej formalnego wydania. Bardzo często zestawiane są z eleganckimi spodniami i pełnią funkcję marynarki. Dzięki dwóm warstwą materiału między którymi znajduje się puch kurtka ta chroni przed warunkami pogodowymi. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w kategorii kurtek przejściowych zapewniające ciepło, ale także stylowy wygląd. Właśnie dlatego powinno się je zawsze brać pod uwagę przy wyborze nowego elementu garderoby. Najlepiej będzie jeżeli się trochę rozeznasz. Zobacz tutaj i poszukaj inspiracji. Kurtki te sprawdzą się także w kreacjach wieczorowych.


artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.