Kuchnia przyszłości

Inteligentna kuchnia

Kuchnia Electrolux

Lodówka sama robiąca zakupy lub piekarnik podpowiadający przepis na obiad? To nie film science-fiction tylko kuchnia przyszłości wyposażona w najnowocześniejsze sprzęty AGD. Zobacz kuchnię przyszłości.

Kuchnia przestała być miejscem odseparowanym od reszty domu. Często to właśnie jego serce, miejsce gdzie nie tylko pracujemy, ale też wspólnie spędzamy czas, tak samo z rodziną, jak i przyjaciółmi. Nic dziwnego, że na zmiany zareagowali producenci kuchni, z roku na roku coraz bardziej skracając i uprzyjemniając nam kuchenne czynności.

Inteligentna płyta

Płyta IKEA

Prostota i oszczędność czasu

Większość z nich stawia na pełną automatykę sprzętów, możliwą dzięki sieci internetowej. Kuchnia to świetnie zorganizowany, doskonale współpracujący z tobą organizm, którym możesz sterować za pomocą tabletu czy smartfona. Chcesz, aby po powrocie do domu czekał na ciebie ciepły obiad? Pracę piekarnika czy kuchenki mikrofalowej możesz ustawić na określoną godzinę. Jeśli wypadnie ci coś niespodziewanego albo staniesz w korku, możesz opóźnić ją za pomocą jednego smsa. Po wstaniu czekać będzie na ciebie gorąca kawa, zrobiona według twojego ulubionego przepisu.

Inteligentny piekarnik

Piekarnik MIRAKULÖS, IKEA

Nie musisz być też masterchefem, żeby ugotować pyszny obiad. W kuchni przyszłości lodówka „przejrzy” zapasy i zaproponuje ci odpowiedni przepis. Te najnowsze modele w połączeniu ze sklepem będą pilnować, aby w lodówce nie zabrakło twoich ulubionych przysmaków. Stale aktualizowaną książkę kucharską mają też piekarniki. Dzięki połączeniu z Facebookiem możesz dzielić się efektami swojej pracy ze znajomymi. Jeśli gotujesz większy obiad, w piekarniku możesz przygotowywać wiele potraw naraz i być pewna, że dania nie przenikną zapachami innych dań. Płyta indukcyjna sama dobierze temperaturę i czas gotowania. Wyposażona jest też w dotykowy wyświetlacz. Kiedy jedzenie się gotuje, ty możesz surfować po Internecie, przeglądać wiadomości, wysyłać czy odbierać maile.

Zaufaj sprzętom

Wentylacja blatowa z serii 400, AL 400. Gaggenau

Daj się wyręczyć

Lodówki wyposażone są dzisiaj w technologię No Frost, która sprawia, że nie musisz ich odmrażać. Nie musisz czyścić też piekarnika. Dzięki funkcji tzw. pyrolizy tłuszcz i pozostałości po pieczeniu wypalane będą w wysokiej temperaturze, a ty będziesz musiała jedynie wymieść popiół. Większość, wcześniej żmudnych i uciążliwych czynności, przejmują roboty kuchenne. Poszatkują sałatki, przygotują doskonałe sosy. Japończycy wymyślili robota kuchennego, który jest w stanie samodzielnie zrobić sushi. Na razie kosztuje jednak ok. 200 000 zł.

Inteligentna kuchnia

Kuchnia Haier

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.