Książki, do których wracam

Książki, do których wracam

Książki, do których wracam

Książka to idealny towarzysz wolnej chwili, który szybko może stać się najlepszym przyjacielem człowieka. Chociaż nie każda książka jest tak samo emocjonalnym przeżyciem, są takie pozycje, które można czytać po wielokroć.

Lew, czarownica i stara szafa

II Wojna Światowa. Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja zostają dla bezpieczeństwa odesłani przez rodziców z Londynu do wielkiego domy na wsi. Podczas zwiedzania ogromnej rezydencji mała Łucja chowa się w szafie, tylko po to aby odkryć wewnątrz przejście do innego świata Narni. Wkrótce całe rodzeństwo przechodzi przez przejście, prosto w wielką bitwę pomiędzy dobrem a złem.  Już nie pamiętam ile przeszukałam szaf, w poszukiwaniu tych mitycznych drzwi do innego świata, pełnego rycerzy, królowych i króli oraz wspaniałego lwa Aslana. Ile razy śniłam, że jestem członkiem armii, która walczy z Białą Czarownicą. I chociaż nie znalazłam niestety tego przejścia, mogłam powracać do tej wspaniałej książki. Do dzisiaj często to robię.

Wszystko czerwone

Allerød, przedmieścia Kopenhagi. Do mieszkającej na obczyźnie Alicji zjeżdżają się goście, zarówno ci z Danii jak i z Polski. Nic nie zapowiada, że spotkanie zakończy się morderstwem. Morderca – z różnym skutkiem – poluje na kolejne ofiary. Jego tropem rusza detektyw Muldgaard, mylnie przekonany, że opanował do perfekcji gramatykę języka polskiego. Czytałam tą książkę chyba 10 tys. razy i dokładnie tyle samo śmieszyła mnie do łez. To Chmielewska w najlepszej swojej formie. Nie bez powodu „Wszystko czerwone” nazywane jest najlepszą jej książką. Powieść iskrzy humorem, bystrymi dialogami i historią, która dowodzi, że Chmielewska wielką pisarką była i już. To jedna z tych książek, które nigdy się nie zestarzeją.

Całe zdanie nieboszczyka

Joanna zawsze miała słabość do hazardu. Ale czy zamiłowanie do hazardu doprowadza każdego do porwania, podróży wbrew własnej woli na drugi koniec świata, a potem spektakularnej ucieczki prosto do szarej, komunistycznej Polski? Gangsterzy, porwania, podróże przez cały glob – w tej książce znajdziesz to wszystko. Znajdziesz też kryminał, jakich mało, bohaterów, których znasz i lubisz (lub nie). Wreszcie – znajdziesz niejeden powód do śmiechu. To jedna z tych książek, która śmieszy niezależnie od tego ile razy już ją przeczytałaś.

Ania z Zielonego Wzgórza

I każda kolejna część przygód rudowłosej Ani Shirley a później Blythe. To opowieść o dorastaniu, dziewczęcych i kobiecych problemach, w czasach kiedy nie było telewizji, telefonów czy Internetu. To przepiękna seria książek o prawdziwym, ale jednak całkowicie niezwykłym życiu

Książki Reginy Brett

Bóg nigdy nie mruga, Jesteś cudem i Bóg zawsze znajdzie ci pracę to idealny sposób na poprawienie humoru, odzyskanie pewności siebie i znalezienie siły kiedy jej brakuje. Przepełnione optymizmem historie prawdziwych ludzi napawają optymizmem i dają człowiekowi prawdziwą radość.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.