Krem Secret D’Excellence Galenic

krem Galenic

Nowy krem do pielęgnacji twarzy Secret D’Excellence marki Galénic o niezwykłych właściwościach odmładzających. Zawiera algę śnieżną, która przedłuża młodość komórek.

Alga śnieżna skwarowi lata opiera się równie skutecznie jak mrozom zimy – potrafi wykorzystać palące słońce i lodowate zimno. Czerpie siły z trudnych warunków atmosferycznych. Wytwarza wielką ilość substancji chroniących przed promieniami UV, przeciwutleniających karotenoidów oraz cząsteczek zapewniających przetrwanie: glikoprotein, cukrów zapobiegających zamarzaniu i polifenoli.

Wszyscy mamy pewien szczególny gen: Klotho – gen długowieczności. Podczas badań dotyczących nadciśnienia naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego stwierdzili, że u myszy, których gen Klotho był uszkodzony, pojawiały się spektakularne oznaki przedwczesnego starzenia. W 2005 r. czasopismo „Science” potwierdziło, że wynikiem nadmiernej ekspresji białka kodowanego przez gen Klotho jest znaczne wydłużenie długości życia.

Nowa młodość

Nietrudno było przewidzieć, że alga śnieżna ma duże możliwości… W związku z tym zastosowano wobec niej najbardziej wymagający model badań in vitro, czyli model Hayflicka*. Pomimo szczególnie niekorzystnych dla niej warunków badania, alga śnieżna udowodniła, że jest mistrzynią sztuki przetrwania. Okazało się, że alga śnieżna zwiększa o 365% ekspresję genu Klotho w komórkach skóry, dzięki czemu jego poziom jest niezwykle wysoki! Wyraźnie zwiększając aktywność genu Klotho, alga śnieżna dodaje energii starzejącym się komórkom i w ten sposób na długo przywraca im młodość. Gen Klotho zmusza starzejące się komórki skóry do postu, dzięki czemu mogą na nowo wytwarzać istotne dla zachowania młodości substancje, czyli kwas hialuronowy i kolagen.

Spore wyzwanie

Aby krem był skuteczny, jego twórcy połączyli kilka cennych składników.

Alga śnieżna o działaniu zatrzymującym czas komórek oraz intensyfikującym mechanizmy odmładzające skórę o 365%

Witamina B3, która poprawia koloryt, usuwa przebarwienia i wygładza niedoskonałości skóry

Witamina E, która hamuje proces utleniania

Witamina C, która nadaje cerze blask i wzmacnia skórę właściwą

Dla osiągnięcia natychmiastowego efektu doskonałej skóry specjaliści Galénic zastosowali pudrowe składniki optycznie zmiękczające, które nie wysuszają skóry, nadają idealne satynowe wykończenie i wygładzają niedoskonałości. Kompleks o niezwykle intensywnym działaniu nawilżającym i wypełniającym (gliceryna i kwas hialuronowy), sprawia, że skóra jest gładka w dotyku i sprężysta.

Laboratoria Galénic stanęły przed podwójnym wyzwaniem: po pierwsze – jak zachować całą moc algi śnieżnej aż do chwili, gdy zetknie się ze skórą, a po drugie – jak zapewnić doskonale, jednorodne rozprowadzenie wszystkich składników aktywnych, by działały na każdą niedoskonałość skóry (zmarszczki, rozszerzone pory, bruzdy, przebarwienia).  Tak powstał Cristal Fusion™. Twórcy formuł Galénic postanowili umieścić algę śnieżną w znajomym i bezpiecznym otoczeniu. Specjalnie dla niej opracowali cząsteczkę o kształcie płatka śniegu, której nadali nazwę Cristal Fusion™. Cristal Fusion™ ma strukturę płatków śniegu, na które składają się mikro-kropelki olejów drobniejszych niż pory ludzkiej skóry, otoczone specjalnym emulgatorem długołańcuchowym typu „olej w wodzie”, który umożliwia:

  • tworzenie emulsji z niezwykle drobnych, ulotnych cząsteczek (mieszanin olejów, maseł i wosków o różnych temperaturach topnienia),

  • jednorodne rozłożenie składników aktywnych pomiędzy ramionami śnieżynki, czyli na powierzchni skóry.

Gdy krem po nałożeniu styka się z ciepłą skórą, „płatki śniegu” topią się kaskadowo, w zależności od temperatury topnienia poszczególnych olejów. To właśnie temperatura i siła tarcia podczas rozprowadzania kremu sprawiają, że wszystkie składniki aktywne przenikają do wnętrza komórek wierzchniej warstwy skóry. W kilka sekund formuła rozpływa się jak płatek śniegu. Krem całkowicie stapia się ze skórą.

Przygodę naukową i estetyczną dopełniają wyrafinowane nuty zapachowe: dyskretny bukiet konwalii, róży i kwiatu czarnej porzeczki. Elegancka nuta serca to jaśmin, a bazą jest ambrowo-piżmowe ciepło.

Cena kremu 360 zł/50 ml.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.