Kosmetyki hand-made

fot. mat.pras.

Poszukujemy naturalnych produktów spożywczych, naturalnych środków czystości czy naturalnych ubrań. Wybieramy naturalne, ręcznie robione kosmetyki, które pielęgnują skórę. Jakie są ich zalety? I dlaczego warto sięgać po kosmetyki hand-made?

„Hand-made” oznacza kosmetyki wytwarzane ręcznie, z poszanowaniem ludzkiego zdrowia oraz miłością do natury. Ich składy są krótkie i pozbawione substancji chemicznych, które mogą niekorzystnie wpływać na ludzki organizm lub naturę. Produkowane są w mniejszych partiach, a sam proces produkcji zaczyna się po zebraniu odpowiedniej liczby zamówień.

Naturalne kosmetyki są pozbawione niepotrzebnych substancji takich jak syntetyczne konserwanty czy wypełniacze. Oczywiście zawierają składniki konserwujące, aby zapewnić konsumentowi bezpieczne użytkowanie. Każdy kosmetyk powinien być wzbogacony o składnik konserwujący, tak abyśmy mogli go używać przez przynajmniej 3 miesiące. Zadaniem konserwantów jest zabezpieczenie masy kosmetycznej przed rozwojem bakterii, wirusów i grzybów.

Przeglądając kosmetyki znajdujące się na drogeryjnej półce, z pięknego opisu można wywnioskować, że dany preparat jest niezwykle cenny, bo zawiera wiele składników aktywnych. Jednak gdy sprawdzimy, na którym miejscu w składzie INCI znajduje się dana substancja, czar pryska.  Substancje o najwyższym stężeniu znajdują się na początku receptury INCI. Jeśli tam znajdziemy kilka składników aktywnych, to preparat jest wartościowy dla skóry. Natomiast jeśli dana substancja znajduje się na końcu listy, jej ilości są śladowe w kosmetyku.

Jedną z polskich marek produkujących ręcznie wytwarzane kosmetyki jest firma Kumazu. W jej ofercie znajdziemy zdrowe i bezpieczne kosmetyki, idealne do pielęgnacji dla całej rodziny bez względu na wiek. Ich receptury wypełniają naturalne i selektywnie dobrane składniki, które skutecznie i troskliwie dbają o skórę głowy i włosy. Kosmetyki Kumazu powstają z ekstraktów z polskich ziół oraz roślin leczniczych znanych z medycyny chińskiej. Nie zawierają parabenów, olejów mineralnych, silikonów, sztucznych barwników ani zapachów, SLS, SLES, ALS, PEG czy innych niepotrzebnych chemikaliów.

Sprawdź receptury ręcznie wytwarzanych kosmetyków Kumazu: http://kumazu.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.