Konsole fryzjerskie – jak wybrać?

 

Salon fryzjerski kojarzy się z wygodą, profesjonalnym wykonywaniem fryzur, ale też z dobrze wyposażonym wnętrzem, dzięki któremu wizyta będzie dla klienta relaksująca. Dobrze jest wcześniej zaplanować, jakie meble kupić, aby wszystkie zachowały ten sam styl.

Konsole fryzjerskie – najważniejszy elementy

Do najważniejszych i niezbędnych elementów w salonie fryzjerskim należą konsole. Dzięki nim można wykonywać codzienne prace dokładnie, a klient będzie odczuwał komfort. Ponadto pozwalają one śledzić każdy etap powstającej fryzury. Trzeba pamiętać, że wszystkie meble fryzjerskie mogą też dodać salonowi charakteru, dlatego warto się pochylić nad tą kwestią i wybrać takie, które będą odzwierciedlały styl salonu. Dzięki nim klienci będą też zwracali większą uwagę na salon i zaczną go częściej odwiedzać. Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu AYALA.

Wygoda fryzjera i klienta

Dobrze jest zdecydować się na takie konsole fryzjerskie, które będą w stanie zagwarantować największą wygodę podczas korzystania z nich. Dlatego też powinny zawierać nie tylko lustro i blat do ustawienia niezbędnych kosmetyków, ale i półeczki oraz ukryte schowki, w których można schować dodatkowe elementy. Są one niezbędne i przydatne, ponieważ nie trzeba dodatkowo kupować żadnych szaf i szafek – wszystkie niezbędne sprzęty fryzjerskie można ukryć w jednym miejscu i zawsze mieć je pod ręką.
Dużym plusem są takie konsole, które posiadają podnóżki dla klienta. Kilka godzin siedzenia na fotelu fryzjerskim może zmęczyć, dlatego trzeba zadbać o komfort przebywania w salonie. Klient na pewno to doceni, a do wygodnego miejsca przecież chce się zawsze wracać.

 

Wnętrze salonu

Warto dopasować konsole do wystroju wnętrza, aby nie kontrastowały z innymi meblami. W związku z tym ważny jest ich kolor oraz kształt. Jeśli salon urządzony jest stylu nowoczesnym, to dobrze dopasować do niego taki sam rodzaj konsoli – inaczej będzie się ona gryzła z tym, co znajduje się dookoła. A jeśli właściciel postawił na klasyczną elegancję, to powinien wybrać konsolę w takim właśnie stylu. Idąc tym tropem, trzeba wybrać kształt lustra. Może być ono prostokątne lub owalne, pasujące do wybranego stylu. Jeśli komuś zależy na dużej dekoracyjności lustra, to warto zaopatrzyć się w podświetlane. Świetlówka jest zamontowana z tyłu, więc jej nie widać, a kiedy w pomieszczeniu robi się lekko ciemno, taki dodatek doskonale podkreśla charakter miejsca.
Dobrze też zadbać, aby konsole fryzjerskie były wykonane z dobrej jakości materiałów. Dzięki temu będą służyć przez długi czas, bez śladów użytkowania, np. zarysowań itp. To również sprawia, że salon jest lepiej postrzegany przez klientów.

Wielkość salonu

Jeśli salon jest mały, to trzeba do niego dostosować wielkość stanowiska fryzjerskiego. W ograniczonej przestrzeni sprawdzi się konsola fryzjerska z jednym stanowiskiem. Wypełni ona wnętrze, ale będzie też jego dekoracją. A jeśli salon jest duży, to z pewnością jesteśmy w stanie pozwolić sobie na przyjmowanie wielu klientów na raz. W takim wnętrzu sprawdzi się konsola z kilkoma stanowiskami.

Konsola mocowana do ściany czy wolnostojąca?

Z uwagi na wielkość salonu można jeszcze zdecydować, czy konsole będą wolnostojące czy mocowane do ściany. Jeśli miejsca jest mało, to prawdopodobnie lepszym wyborem będą te nadające się do mocowania, ponieważ oszczędzą nieco przestrzeni. Natomiast jeśli miejsca jest na tyle dużo, że można do ścian dowolnie dostawiać różne meble, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić konsolę wolnostojącą. Trzeba jednak pamiętać, że te mocowane do ścian są zwykle mniej ozdobne, ale jeśli komuś nie zależy aż tak bardzo na ich atrakcyjności, to sprawdzą się przynajmniej z uwagi na swoją funkcjonalność.

Warto swój salon fryzjerski wyposażyć ze smakiem, na przykład w meble MILA . Planowanie zakupu poszczególnych mebli powinno się odbywać jednocześnie, aby zachowany został jeden styl. Dzięki temu można przyciągnąć klienta doskonale umeblowanym i w pełni profesjonalnym wnętrzem.


fot. materiały prasowe

artykuł promocyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.