Kolorowa kreda na włosach

fot. Shutterstock

fot. Shutterstock

Kreda już dawno przestała być domeną szkolnej sali. Dzisiaj swoją popularność zawdzięcza innej dziedzinie. To jeden z najszybszych sposobów na szybką zmianę fryzury.

Okazji może być wiele. Planujesz przyjęcie? Idziesz na randkę, festiwal muzyki czy inną imprezę w plenerze? Jeśli chcesz na chwilę wyróżnić się z tłumu, skorzystaj właśnie z kolorowej kredy do włosów. To modny trend stylizacji włosów, podchwycony przez celebrytów, coraz częściej widziany też na ulicach. To łatwy sposób na szybką, czasową zmianę wizerunku i doskonała metoda na wypróbowanie nowego looku. Kolor widoczny jest na każdych, nawet najciemniejszych włosach. Jeśli się nie spodoba, z łatwością się go pozbędziesz.

Jak koloryzować włosy kredą

Wystarczy wydzielić pasmo włosów, a potem je pokolorować. Trzeba tylko pamiętać o kilku prostych wskazówkach. Jeśli chcesz skorzystać z wielu kolorów, zacznij od kredy najciemniejszej. Jasne włosy koloruj je na sucho, ciemne, gdy są wilgotne. Przejedź po włosach prostownicą i spryskaj lakierem, dzięki temu kreda dłużej utrzyma się na włosach. Efekt powinien utrzymać się do pierwszego mycia, chociaż przy bardziej zniszczonych, farbowanych włosach, może przetrwać nawet do 3 myć głowy.

Gdzie kupisz

Zestawy kilku kolorów kupisz w sieciowych sklepach kosmetycznych i drogeriach. Większe na pewno znajdziesz w sklepach internetowych. Zestaw kilkunastu kolorów kosztuje ok. 20 złotych.

fot. Shutterstock

fot. Shutterstock

Tekst Marta Czabała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.