Kobieta w Watykanie, Magdaleny Wolińskiej-Riedi, zapowiedź.

kobieta w watykanie

fot. mat. prasowe

 

Pierwsza książka przedstawiająca codzienne życie w Watykanie od środka, z punktu widzenia kobiety – mieszkanki, żony, matki i dziennikarki.

Jak żyje się w najmniejszym państwie świata? Jak wygląda życie ambitnej, wy­kształconej kobiety, która zostaje żoną szwajcarskiego gwardzisty, zamieszkuje w Watykanie, wycho­wuje dzieci i do tego pragnie reali­zować się zawodowo? O czym myśli, obserwując waty­kańską rzeczywistość, gdzie władzę dzierżą mężczyźni, a kobieta na każdym kroku czuje się zauważana?

Czy styl życia, wyjątkowość miejsca i poczucie bezpieczeństwa rekom­pensują utratę prywatności i ko­nieczność stosowania się do obo­wiązujących reguł? Czy będąc dziennikarką i zara­zem mieszkanką mającą dostęp do poufnych informacji, można pogo­dzić misję dziennikarską z lojalno­ścią wobec watykańskiej rodziny?  Czy Watykan to raj na ziemi, czy raczej złota klatka?

Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet miesz­kała w Watykanie przez kilkanaście lat. Jest pierwszą kobietą tłumaczem watykańskich sądów i pierwszą w historii korespondentką na co dzień tam żyjącą. Współrealizowała filmy i seriale o świecie za Spiżowa Bramą. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda tam codzien­ne życie.

Premiera 18 września.

Opis Wydawcy

Wydawnictwo ZNAK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.