Klara Kostrzewska: złote nowości na jesień

Klara Kostrzewska: złote nowości na jesień

Klara Kostrzewska: złote nowości na jesień

Najnowsza kolekcja Klary Kostrzewskiej to jesienna odsłona biżuterii w odcieniach srebra i złota. W tym sezonie dekoracyjność ustępuje prostocie. Oparte o linię prostą projekty łączą subtelność z minimalistyczną, chociaż daleką od surowości estetyką.

W kolekcji znalazły się charakterystyczne, srebrne i złote obręcze w postaci kolii na szyję oraz bransolet o kilku grubościach. Są też pierścionki, które można nosić w dowolnym miejscu palca oraz krótkie, geometryczne wisiory. Wszystkie modele można zamówić zarówno w srebrnej, jak i złotej odsłonie. Poszczególne modele zachęcają do nowych, nieoczywistych połączeń.

Charakterystyczne formy tym razem zaskakują symetrycznymi rozcięciami. Najnowsze projekty wyróżnia delikatność linii. A te raz kończą się niespodziewanie, tworząc oryginalne rozcięcia, innym razem subtelnie oplatają nadgarstek. Ażury z poprzedniej kolekcji, tym razem pojawiają się w postaci cienkich prześwitów pomiędzy liniami prostymi. Dzięki temu wszystkie projekty mają w sobie miłą dla oka lekkość. Ich geometryczne kształty wychodzą od inspiracji art déco. Jednak nie tylko forma i detal inspirowane są tą stylistyką. Projektantce nieobce są założenia tamtej epoki: poszukuje piękna w samym przedmiocie – który mimo ozdobności jest jednak w pełni użytkowy; perfekcyjnie dopracowuje jego wykonanie.

Klara Kostrzewska: złote nowości na jesień

Klara Kostrzewska: złote nowości na jesień

O marce

Klara Kostrzewska od zawsze związana jest ze światem kultury i sztuki – tworzy biżuterię, projektuje kostiumy teatralne, zajmuje się malarstwem, rzeźbą. Jest absolwentką ASP w Łodzi, a jej prace prezentowane były na kilku wystawach w Polsce i zagranicą. Otrzymała nagrodę specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie „Chopin – kształt muzyki”. Jej biżuteria inspirowana jest między innymi światem przyrody. Projektantka łączy abstrakcyjne rozwiązania z minimalistyczną estetyką. Biżuteria Klary Kostrzewskiej jest robiona ręcznie w jej pracowni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.