Kilka trików, by ułatwić sobie podróż samolotem

Kilka trików, by ułatwić sobie podróż samolotem

Fot: Photogenica

Oprócz kupienia biletu możesz skorzystać z kilku naszych podpowiedzi. Podróż samolotem będzie przyjemniejsza i tańsza.
Zimą wiele osób szuka odskoczni od chłodu, a biura podróży oferują bardzo korzystne ceny wycieczek. Jeśli czeka cię dłuższa podróż samolotem, spraw, by była maksymalnie komfortowa.

Weź pustą butelkę po wodzie

Na lotnisku powinnaś pojawić się ok. 2 godziny przed lotem, prędzej czy później będziesz chciała się czegoś napić. Straż graniczna nie pozwoli ci przejść przez odprawę z własnym napojem, a woda mineralna czy inne napoje kosztują znacznie więcej na lotnisku niż w sklepach. Weź pustą butelkę po wodzie mineralnej, a po przejściu przez odprawę napełnij ją z ogólnie dostępnego dystrybutora wody.

Zapakuj przekąski

Chociaż nie możesz przenosić przez odprawę napojów, straż graniczna na pewno nie zatrzyma kanapek czy innych przekąsek. Stłumią głód i unikniesz wydawania pieniędzy na jedzenie, które na lotnisku jest dużo droższe.

Oznacz swój bagaż

Zawiąż na rączce kolorową wstążkę czy kawałek materiału. Kiedy po lądowaniu bagaże wyjadą na taśmę w hali przylotów, łatwiej będzie znaleźć bagaż pośród setek podobnych.

Prześpij się

Jeśli lecisz lotem tranzytowym wykorzystaj przerwy pomiędzy lotami na odpoczynek. Niektóre lotniska (np.: Heathrow) mają specjalnie wydzielone strefy, gdzie pasażerowie mogą wziąć prysznic (ręczniki i kosmetyki są zapewnione) i przespać się znacznie wygodniej niż na podłodze w hali odlotów.

Wybieraj okienko po lewej

Większość z nas jest praworęczna, a praworęczne osoby kierują się zawsze do stanowisk odprawy po prawej. Jeśli zależy ci na czasie, kieruj się do okienka po lewej.

Ubierz się cieplej

Na lotnisku i w samolocie zawsze jest chłodno, dlatego weź ze sobą cieplejszą bluzę. Jeśli okaże się niepotrzebna, wykorzystasz ją jako poduszkę podczas lotu.

Ciężkie rzeczy załóż na siebie

To sposób, by bagaż nie przekroczył dozwolonej wagi. No i gdy walizka lżejsza, łatwiej ją nosić.

Leć nocą

Jeśli nie lubisz przepełnionych lotnisk i godzin szczytu, rezerwuj loty nocne, po 22. W samolocie pójdziesz spać i obudzisz się w nowym miejscu.

Zamiast szkieł kontaktowych załóż okulary

Lot samolotem wysusza skórę i oczy, dlatego na czas podróży wymień szkła kontaktowe na okulary.

Zapakuj nawilżane chusteczki antybakteryjne

Warto dbać o higienę, również w samolocie. Przecieraj nimi ręce, a przed posiłkiem również i stolik.

Sprawdź stan lotu

Zanim wyjdziesz z domu na lotnisko, sprawdź przez Internet czy twój lot nie jest opóźniony. 

Nie bierz taksówki

Taksówki obsługujące lotniska są drogie. W wielu miastach centrum połączone jest z lotniskiem wygodną i znacznie tańszą kolejką. Najlepiej zapytaj w Informacji, jak dotrzeć do interesującego cię miejsca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.