Kiedy przyda Ci się suchy szampon?

Kiedy przyda Ci się suchy szampon?

Kiedy przyda Ci się suchy szampon?

Kompleksowa pielęgnacja włosów: mycie, odżywianie, suszenie i modelowanie zazwyczaj zajmuje sporo czasu. Co zrobić, gdy potrzebujemy natychmiastowego odświeżenia fryzury, a godzina na zegarze lub miejsce, w którym jesteśmy, zupełnie temu nie sprzyjają? Ratunkiem z włosowej opresji jest suchy szampon.

POCHŁANIA NADMIAR SEBUM, NIE POCHŁANIA CZASU

Suchy szampon sprawdzi się jesienią czy zimą, ratując fryzurę przyklapniętą pod czapką. – Stosowa-nie suchych szamponów nowej generacji, np. z serii PROFESSIONAL THERAPY, jest bezpieczne za-równo dla samych pasm, jak i skóry głowy – zapewnia Olga Chrzanowska, specjalista do spraw chemii kosmetycznej L’biotica. – Warto sięgać po takie, które w składzie mają skrobię ryżową. Jej zadaniem jest pochłanianie nadmiaru sebum, odpowiedzialnego za przetłuszczanie się włosów. Ma ona lepsze parametry od skrobi ziemniaczanej lub talku, stosowanych w niektórych produktach tego typu. Dzięki temu włosy już po chwili odzyskują świeżość i są gotowe do stylizacji – wyjaśnia. – Znam też włosoma-niaczki, które stosują suchy szampon na czyste, umyte włosy. To pozwala przedłużyć świeżość fryzury o dzień lub dwa, bo skóra głowy wolniej się przetłuszcza – zdradza ciekawy patent Olga Chrzanowska. Suchy szampon nie jest jednak kosmetykiem codziennego użytku i należy stosować go z umiarem. Kiedy sprawdzi się najlepiej? Oto kilka podpowiedzi.

Kiedy przyda Ci się suchy szampon?

Kiedy przyda Ci się suchy szampon?

ALTERNATYWA DLA TRADYCYJNEGO SZAMPONU

Właśnie skończyłaś ćwiczyć na siłowni lub pływać w basenie, a na zewnątrz panują niskie temperatu-ry? Zamiast od razu myć głowę, możesz zaoszczędzić czas i zadbać o zdrowie zatok, tymczasowo spryskując pasma suchym szamponem, który usunie z włosów nie tylko nadmiar sebum, ale również nieprzyjemny zapach.

NAJLEPSZY PRZYJACIEL GRZYWKI

Niezależnie od tego, czy Twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się, czy też nie, możesz użyć kosmetyku jedynie na grzywkę, która często szybciej traci świeżość i lekkość, niż pozostała część fryzury.

Olga Chrzanowska, specjalista ds. chemii kosmetycznej L'biotica

Olga Chrzanowska, specjalista ds. chemii kosmetycznej L’biotica

ZAMIAST LAKIERU DO WŁOSÓW

Częstym zimowym utrapieniem są włosy spod czapki. Ściągasz, zakładasz, ściągasz, zakładasz? Dla fryzury to trudny test. Warto mieć ze sobą suchy szampon, aby poprawić przyklapnięte pasma. Po-traktuj preparat jako środek do stylizacji – unoszący włosy od nasady, dodający im połysku i objęto-ści. Wystarczy kilka pryśnięć, by wydały się bardziej gęste. Będą puszyste, miękkie i łatwiej je ułożysz.

ROZWIĄZANIE LAST MINUTE, ALE FIRST CLASS!

Suchy szampon sprawdzi się w awaryjnych sytuacjach – spakuj go do torebki, jeśli wybierasz się w dłuższą podróż, na imprezę, ważne wystąpienie. Miej kosmetyk pod ręką zawsze, gdy nie jesteś w stanie zadbać o fryzurę w tradycyjny sposób.

JAK STOSOWAĆ SUCHY SZAMPON?

Dobrze wstrząśnij butelką. Pasma spryskuj krótkimi seriami z odległości ok. 20 cm. Delikatnie wmasuj szampon we włosy, szczególną uwagę zwracając na ich nasadę oraz miejsca wymagające odświeże-nia. Odczekaj chwilę, aż skrobia wchłonie nadmiar sebum i wyczesz z włosów nadmiar produktu.

Kiedy przyda Ci się suchy szampon?

Kiedy przyda Ci się suchy szampon?

L’biotica PROFESSIONAL THERAPY REFRESH DRY SHAMPOO

Odświeżający suchy szampon do codziennego stosowania o luksusowym zapachu

L’biotica PROFESSIONAL THERAPY EXPRESS DRY SHAMPOO

Ekspresowy suchy szampon do codziennego stosowania o zapachu owoców tropikalnych
Cena: 18,90 zł/200 ml

Dostępność: apteki, sieci Rossmann i Hebe oraz autoryzowany sklep www.biutiq.pl

Przeczytaj także

6 komentarzy

 • Marysia napisał(a):

  To coś w sam raz dla mnie – moje szybko przetłuszczające się włosy w mgnieniu oka odzyskują świeżość i ładny zapach, kiedy np. zaśpię rano i nie zdążę umyć ich tradycyjnie. Dobrze działają też sprawdzają się po siłowni, kiedy zimno na dworze i szkoda ryzykować zapaleniem zatok.

 • Marianna napisał(a):

  Moje włosy lubią przetłuszczać się przy skórze głowy, ale reszta jest lekko przesuszona. Ten produkt jest dla mnie, by wyrównać świeżość włosów nadaje się idealnie. Co ważne, nie pozostawia białych śladów na ciemnych włosach i za to ma ogromny plus.

 • Zygmunt napisał(a):

  No i problem z prezentem gwiazdkowym rozwiązany !

 • Ada_wawa napisał(a):

  U mnie to rozwiązanie sprawdza się w 100%. Moje włosy mają niestety tendencje do przetłuszczania się i powinnam myć je w zasadzie codziennie, ale nie zawsze się to udaje. Mam długie włosy, więc często stosuje suchy szampon właśnie na samą grzywkę, która po tym zabiegu błyskawicznie się unosi, staje się lekka, puszysta i odświeżona. Lubię i od dawna stosuje kosmetyki L’biotica i ta nowość też mnie nie zawiodła.

 • Marta napisał(a):

  Ja stosuję suchy szampon z L’biotica, kiedy nie mam możliwości umyć włosów tradycyjnie.

 • AgnieszkaWin napisał(a):

  Takie szampony nie są dla mnie bo moje włosy są suche i musiałabym je na prawdę długo przytrzymać by użyć szamponu. Osoby z przetłuszczającymi się włosami mogą się z niego na prawdę cieszyć 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.