Jesteś wplątany!

Jesteś wplątany!

Fot: mat. pras.

Uwagę wielbicieli kryminałów chcemy już wkrótce zwrócić na wyjątkową inicjatywę – premierę książki „Trupów hurtowo trzech” – hurtowej liczby dziesięciu pisarzy 

Na potrzeby promocji zbioru powstała gra literacka, tzw. chat story [sprawdź swoje siły na https://jesteswplatany.pl/]. Uczestnik internetowej gry wchodzi w fabułę wykreowaną przez twórców, i w jej trakcie – jako jeden z bohaterów – podejmuje decyzje w kluczowych momentach. Ma więc realny wpływ na kierunek, w którym pożegluje kryminalna opowieść. Bierze w niej udział i śledzi do samego końca.

Promowany hashtagiem #jesteswplatany zbiór opowiadań ma szczytny, charytatywny cel.

Dochód ze sprzedaży książki „Trupów hurtowo trzech” trafi na rzecz budowy Domu Autysty w Poznaniu. Odpowiedzialnych za jej powstanie jest 10 czołowych twórców polskiej literatury kryminalnej: Piotr Bojarski, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Michał Larek, Bohdan Głębocki, Gaja Grzegorzewska, Joanna Jodełka, Joanna Opiat-Bojarska, Olga Rudnicka, Marcin Wroński.

Dom Autysty w Poznaniu będzie jednym z pierwszych takich ośrodków w Polsce. |

Dlaczego jest to ważne?

Obecnie rodzice osób z niepełnosprawnością umysłową otrzymują zapomogę od państwa do czasu osiągnięcia przez dziecko pełnoletności. Osoby z autyzmem, zwłaszcza te z wysokim stopniem zaburzenia, wymagają specjalistycznej opieki do końca życia. Fundacja Dom Autysty została założona przez rodziców dzieci z autyzmem z myślą o ich przyszłości.
PREMIERA KSIĄŻKI
22-24 września 2017
Poznański Festiwal Kryminału Granda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.