Japońska pielęgnacja. Na czym polega?

 

 

pielęgnacja

fot.©IgorVetushko/Bank zdjęć Photogenica

Jak Japonki to robią, że mają tak piękną, młodo wyglądającą i bez żadnych niedoskonałości cerę? Geny czy odpowiednia pielęgnacja? Na geny wpływu nie mamy, ale możemy spróbować dbać o skórę w taki sposób, jak to robią Japonki.

Oczyszczanie, złuszczanie…

Japońska pielęgnacja składa się z pięciu etapów. Najważniejsze do czego Japonki przywiązują uwagę to dwukrotne oczyszczanie cery z makijażu i zanieczyszczeń. Do demakijażu odpowiednie będzie mleczko albo olejek. Do oczyszczania naskórka szukamy produktów na bazie wody – płynu do mycia twarzy, żelu, naturalnego mydła.

Ważny jest masaż

Złuszczanie i masaż to kolejne etapy – zamiennie z maseczką. Istotne jest, by nie pominąć żadnego z elementu. Odpowiednio wykonany masaż (ważna jest technika) pomaga zlikwidować efekty zmęczonej skóry. Doskonale poprawia jędrność skóry. Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie masażu z peelingiem (dwa, trzy razy w tygodniu). Przynajmniej raz w tygodniu na noc nakładamy specjalną maseczkę nocną.

Naturalne kosmetyki przede wszystkim

Teraz czas na tonizację. Tonik – lotion, który stosowany może być na dwa sposoby: spryskujemy albo delikatnie wklepujemy w twarz. Chodzi o przywrócenie naturalnego pH skóry. Ostatnim etapem są produkty odżywiające, np. serum, które, co ważne, wklepujemy w twarz. Nie zapominamy o produktach nawilżających – kremach pod oczy, na twarz i dekolt. Wspomagają regenerację, zapewniają ochronę przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Powinny posiadać składniki rozjaśniające. Japońska pielęgnacja to też odpowiednie kosmetyki. Ważne jest to, aby używać jak najwięcej naturalnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.