Jakie paznokcie? Hybrydowe czy żelowe?

Jakie paznokcie? Hybrydowe czy żelowe?

Fot: Shutterstock

Paznokcie hybrydowe

Zabieg nie zajmuje więcej niż godzinę. Paznokcie wyglądają ładnie. Są odporne na większość uszkodzeń, a stylizacja utrzymuje się nawet do 3 tygodni. Manicure hybrydowy sprawdza się   na krótkich i dłuższych płytkach. Jest jednak kilka ale. Aby nie uszkodzić płytki paznokciowej, hybrydę lepiej robić w profesjonalnym salonie. Ważna jest również precyzja kładzenia lakieru. Nie wolno zahaczyć nim o skórki, a każdą jego warstwą trzeba starannie pomalować również brzegi paznokci, inaczej lakier będzie odpryskiwał. Przeciwwskazaniem są choroby skóry i słabe, kruche paznokcie.

W technice hybrydowej: lakier utwardzamy w lampie UV 2 minuty, świetnie trzyma się naturalnej płytki, długość paznokcia jest taka jak długość naturalnej płytki, gwarancja trwałości wynosi ok. 21 dni

Paznokcie żelowe

Czas wykonania zabiegu to 2-3,5 godziny, w zależności od zdobienia i długości paznokci. Stylizacja utrzymuje się od 2 tygodni do półtora miesiąca. Polecamy, aby manicure żelowy robiła profesjonalistka. Nieumiejętnie zrobiony szkodzi płytce paznokciowej. Pamiętajmy też, że przed zabiegiem nie powinniśmy obcinać skórek, tylko je odsunąć.

W technice żelowej: żel utwardzamy w lampie 1-3 minuty w zależności od rodzaju żelu, można go stosować na naturalną płytkę i na tipsa, długość paznokcia może być dowolna, gwarancja trwałości od 2 tygodni nawet do półtora miesiąca.

Podstawowe różnice:

  • manicure hybrydowy jest tańszy niż manicure żelowy, ponieważ wymaga mniej produktów
  • manicure żelowy pozwala na dowolne ozdoby (koronki, hologramy, kwadraciki, moro, cyrkonie, brokat)
  • czas trwania: manicure hybrydowy trwa maksymalnie 1 h, żelowy od 2 do 3,5 h
  • manicure żelowy można uzupełniać, hybrydowy trzeba kłaść od nowa
  • manicure hybrydowy wygląda bardziej naturalnie niż żelowy
  • lakier hybrydowy można usunąć specjalnym płynem, żel natomiast zazwyczaj wymaga pilnika lub frezarki, trudniej zatem go usunąć

Który manicure wybieracie?

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.