Jakie meble do ogrodu wybrać?

Jakie meble do ogrodu wybrać?

W dzisiejszych czasach rynek mebli ogrodowych jest tak urozmaicony, że klienci dosłownie mogą przebierać w ofertach. Od mebli wykonanych z drewna, rattanu i wykliny, po aluminiowe i z tworzywa sztucznego.

Pytanie tylko, które meble będą odpowiednie? To będzie zależało oczywiście od nas samych, jak i od tego, czym będziemy kierować się przy ich zakupie.

Meble drewniane

Meble drewniane to świetna propozycja dla tych, którzy kochają klasyczne aranżacje. Wykonane z krajowego materiału (sosna, buk, świerk) ozdobią każdy ogród i nadadzą mu niepowtarzalnego uroku. Niestety meble drewniane wymagają szczególnej dbałości; powinny być przechowywane w suchych pomieszczeniach i impregnowane co kilka lat. Jeśli nie mamy na to czasu, lepiej sięgnąć po drewno egzotyczne, nieco droższe niż krajowe, ale za to niewymagające nadmiernej dbałości.

Rattan i wiklina

Choć meble z rattanu i wikliny mają swój niepowtarzalny urok i pasują do każdego ogrodu, to niestety trzeba na nie chuchać i dmuchać, ponieważ niszczeją dość szybko. O ile zdecydujemy się na ich zakup, ważne, by umieścić je np. pod zadaszeniem, ponieważ pod wpływem słońca ulegają przesuszeniu i stają się kruche. Nie przetrwają również niskich temperatur i deszczy. Najlepiej przechowywać je w pomieszczeniach, w których nie będzie ani za zimno, ani za ciepło.

Meble aluminiowe

O zaletach tych mebli można by napisać powieść. Meble aluminiowe nie tylko odnajdą się w każdej, ogrodowej aranżacji, ale będą również służyły przez długie lata. Ich plusem jest oczywiście odporność na ciężkie warunki atmosferyczne. Nie straszne im ani srogie zimy, ani upalne lata, czy ulewne deszcze. Dodatkowo są proste w pielęgnacji, ponieważ wystarczy je przetrzeć wilgotną ścierką i gotowe. Oprócz walorów praktycznych meble aluminiowe posiadają też walory estetyczne, dzięki czemu cieszą się ogromną popularnością. Zainteresowani ich zakupem, powinni zajrzeć na https://cloveris.pl/pl/c/Meble-aluminiowe/15.

Tworzywo sztuczne

Choć ludzie po nie sięgają, to chyba jeden z najgorszych wyborów. Meble z tworzywa sztucznego, to ewidentnie pieniądze wyrzucone w błoto. Dlaczego? Ponieważ charakteryzują się małą stabilnością. Pod żadnym pozorem nie można ich również umieszczać blisko grilla czy kominka tarasowego, bo pod wpływem wysokiej temperatury ulegają odkształceniu. Nie powinno się też na nich stawiać gorących naczyń czy świeczek, z racji tego, że są podatne na zarysowania.


fot. Pixabay

artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.