Jakich składników nie należy używać w domowej maseczce?

domowe maseczki
fot. mat.pras.

Od oparzeń po infekcje – takie oto skutki mogą wywołać składniki, o których będzie mowa. Warto wiedzieć, czego unikać w domowych maseczkach, zwłaszcza że w Internecie aż roi się od rad, jak zlikwidować rozszerzone pory czy pryszcze. Niestety nie wszystko, o czym można przeczytać u blogerów, jest godne naśladowania.

Naturalna maseczka do twarzy – jakich składników należy unikać?

Na pewno widzieliście niektóre z tych składników w kosmetykach kupowanych w sklepach. Niestety gdy są stosowane bez przestrzegania odpowiedniej higieny i bez rozcieńczenia, zamiast pomóc, mogą bardzo zaszkodzić urodzie i zdrowiu. To, że coś jest naturalne i nie przetworzone, nie oznacza, że w 100% jest dobre dla Twojej skóry.

Kurze białko jest przykładem numer jeden. Oczywiście niesamowicie wygodne byłoby zrobienie na śniadanie omletu, a przy okazji nałożenie odrobiny surowego jajka na twarz i po zmyciu cieszenie się cudownie gładką skórą. Tak twierdzi cała masa zwolenników maseczek z kurzym białkiem. Jednak rzeczywistość jest inna – wszyscy zapominają o tym, że taka domowa naturalna maseczka do twarzy, mająca w swoim składzie surowe jajko, może być zanieczyszczona Salmonellą. Nie owijając w bawełnę – nakładając taką maseczkę na twarz, blisko ust, ryzykujesz poważne zakażenie przewodu pokarmowego. Możliwe jest również pojawienie się infekcji na skórze, zwłaszcza przy stosowaniu maseczki w pobliżu otwartych ran.

Sok z cytryny lub limonki – tak czy nie?

Mówi się, że sok z cytryny lub sok z limonki świetne są na potrądzikowe blizny lub jakiekolwiek przebarwienia, gdyż rozjaśniają skórę. I jest nawet szansa, że przez chwilę będziesz cieszyć się efektami, ale istnieje jeszcze większa szansa, że aplikacja na skórę soków z owoców cytrusowych przyniesie Ci oparzenie drugiego stopnia! Psoraleny w cytrynach i limonkach mogą wywołać reakcję fototoksyczną na skórze, zwłaszcza gdy ta jest wystawiona na działanie promieniowania UV. W praktyce oznacza to, że próba rozjaśnienia przebarwienia na skórze może spowodować powstanie dużego pęcherza i blizny.

Nie ma więc sensu robić domowych maseczek, skoro na stronach takich jak https://www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-twarzy/maseczki-do-twarzy/ są dostępne naturalne kosmetyki, ale sprawdzone i bezpieczne. Dzięki nim możesz mieć piękną cerę bez ryzyka i złych konsekwencji. Warto to przemyśleć i skorzystać z bezpiecznego rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.