Jaki prezent na Walentynki?

Jaki prezent na Walentynki?

Fot: Photogenica

14 lutego spędzamy wspólnie czas i wymieniamy się mniejszymi i większymi upominkami. Z roku na rok mamy na nie coraz więcej pomysłów!

Dla jednych to kiczowate święto i marketingowy chwyt zza oceanu, dla drugich prawdziwe święto miłości. Badania pokazują (sondaż serwisu Prezentmarzeń), że Walentynki obchodzi nawet 81 procent wszystkich Polaków. Z roku na rok wydajemy na Walentynki o 20 proc. więcej! Kwiaciarnie zamawiają dodatkowe kwiaty, restauracje ustalają specjalne walentynkowe menu, jubilerzy kuszą rabatami na biżuterię.
Udane święto zakochanych to dla nas przede wszystkim chwile spędzone wspólnie z drugą połową (33 proc. ankietowanych), ważne jest też przygotowanie miłej niespodzianki dla partnera (18 proc.) i trafiony wybór prezentu, co wskazuje co czwarta ankietowana osoba.

NOU Oliban

Picture 1 of 8

Woda toaletowa dla mężczyzn

Podaruj czas na Walentynki

No właśnie, tylko jak trafić idealnie w preferencje wybranka lub wybranki? Jeśli lubimy wspólnie spędzać chwile, ale rzadko mamy na to okazje, trafionym prezentem będzie wspólne wyjście albo większy wypad. Nie ma określonej formuły, jak masz spędzić ten czas, ma jedynie sprawiać przyjemność obojgu partnerom. Jeśli lubisz romantyczne chwile, idź z drugą połową na kolację w restauracji (pamiętaj, żeby odpowiednio wcześniej zarezerwować stolik!) albo zamów romantyczny masaż we dwoje. Możecie urządzić sobie walentynkową sesję zdjęciową albo spędzić noc w hotelu. Jeśli oboje wolicie bardziej szalone pomysły, być może przyjemność sprawi wam wizyta w Escape Roomie czy na locie we Fly Spot (Lot w tunelu aerodynamicznym). Walentynkowe zniżki dają nawet właściciele atrakcji typu Horror House!

Romantyczny impuls

Co piąty Polak kupuje na walentynkowy prezent bieliznę, co dziesiąty perfumy, co trzeci biżuterię. Chociaż nazywane są prezentami na ostatnią chwilę, zawsze bardzo chętnie kupujemy kwiaty – i z przyjemnością je też przyjmujemy. Wiele osób kupuje prezenty na ostatnią chwilę. Według sondażu Mastercard Love Index 27 procent Europejczyków robi walentynkowe zakupy pomiędzy 11 a 14 lutego. A aż 30 procent walentynkowych transakcji wykonywana jest właśnie 14 lutego! Jak widać, zawsze jest czas na sprawienie przyjemności ukochanej osobie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.