Jak zrobić matową szminkę

Jak zrobić matową szminkę

Fot: Shutterstock

Coraz częściej same robimy sobie kremy, peelingi, balsamy. Dlaczego nie zrobić sobie szminki, i to w wymarzonym kolorze.

Matowa szminka jest modna, trwała i pięknie podkreśla usta. Nie pozostawia śladów na ubraniach. Dodaje szyku i elegancji. Pasuje też do stylu sportowego. A jeśli zrobisz ją sama, będzie miała wymarzony kolor.

Do zrobienia szminki potrzebujesz:

– 1 łyżeczkę wazeliny lub wosku pszczelego
– 1 łyżeczkę oleju kokosowego
– 1 łyżeczkę masła shea lub kakaowego
– ¼ łyżeczki glinki bentonitowej (dla matowego efektu)
– nieduży pojemnik
– na kolor szczypta sypkich cieni do oczu w wybranym kolorze lub jeden z naturalnych barwników: czerwony – 1/8 łyżeczki buraka w proszku lub 1 kropla czerwonego barwnika spożywczego, brązowy – ¼ łyżeczki proszku kakao lub szczypta cynamonu.

Jak zrobić matową szminkę

Jeśli zdecydujesz się na pszczeli wosk, rozpuść go na małym ogniu, razem z masłem i olejem. Jeśli na wazelinę, zmieszaj ją z masłem i olejem. Dodaj kolor, jeszcze raz wymieszaj. Na końcu dodaj glinkę i kolejny raz wymieszaj. Jeśli użyłaś wazeliny, powstałą masę przełóż do pojemnika. Nanoś na usta opuszkami palców. Jeśli zastosowałaś wosk, szminka tuż po przygotowaniu wciąż jest płynna. Wlej ją do pojemnika, zostawiając nieco miejsca. Stygnąca masa zwiększa swoją objętość. Odstaw pojemnik w chłodne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.