Jak zlikwidować cienie pod oczami

 

 

maseczka z ogórka

fot. ©macniak/Bank zdjęć Photogenica

 

Cienie pod oczami wyglądają nieestetycznie, zazwyczaj są efektem niewyspania, zmęczenia. Mogą się pojawić również w przypadku bezsenności i niskiej jakości snu. Bywają efektem starzenia się skóry. Jest jednak szereg sposobów, by sobie z nimi poradzić.

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Pierwsze, co przychodzi na myśl, to oczywiście plastry ogórka, rumianek i zimna łyżeczka. Po zarwanej nocy, przed ważnym spotkaniem albo uroczystą kolacją warto też wypróbować inne domowe, sprawdzone sposoby. Świetna będzie schłodzona kawa. Zanurzamy w niej bawełniany płatek kosmetyczny. Trzymamy go na twarzy do momentu, kiedy straci swą chłodzącą moc. Kofeina pobudza krążenie, a chłodny okład zmniejsza obrzęk.

Maseczka z ubitych białek jajka to kolejna propozycja. Ma działanie łagodzące opuchliznę. Efekt widać natychmiast. Kolejny spoóśb na cienie pod oczami to solny kompres. W 500 ml wody rozcieńczamy pół łyżeczki soli. W roztworze moczymy bawełniane waciki i kładziemy na powiekach na ok. 10 minut.

Pielęgnacja ponad wszystko!

Nie możemy pomijać szczególnie wieczornej pielęgnacji twarzy. Po całym dniu trzeba znaleźć czas, aby zrobić dobry demakijaż, a raz na jakiś czas – specjalne maseczki. Dobrym sposobem jest również przechowywanie kremu pod oczy w lodówce.

Warto też robić masaż twarzy – pomoże on utrzymać skórę w dobrej kondycji, poprawia krążenie, ale też dobrze wpływa na mięśnie twarzy i relaksuje.

Wiosna zachęca do bardziej aktywnego stylu życia. Ruch na świeżym powietrzu, wprowadzenie owoców i warzyw do diety oraz odpowiednia ilość snu – to świetne metody, nie tylko na poprawę wyglądu skóry, ale i ogólnej kondycji.

1 Comment

  • Marta pisze:

    Mam straszny problem z cieniami pod oczami, przykrywam wszystko kosmetykami i Miyo, kupiłam je w Auchanie jakiś czas temu, dobrze działają, ale chętnie pozbędę się ich na stałe. Solony kompres brzmi naprawdę nieźle i to coś co mam zawsze w domu pod ręką. Jutro rano wstanę wcześniej i muszę spróbować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.