Jak zapewnić sobie dużo miejsca w samolocie

Jak zapewnić sobie dużo miejsca w samolocie

Fot: Flickr/ SuperJet International

Jeśli często latasz i to w dalekie trasy, wiesz, że lot nie należy do najprzyjemniejszych. W klasie ekonomicznej brakuje miejsca na nogi, nie ma co zrobić z dodatkową torbą, a jeśli masz prawdziwego pecha, pasażer obok będzie się mocno rozpychał. Trzy powody wystarczą, by lot zamienił się w koszmar. Jak zapewnić sobie dużo miejsca w samolocie?

Wolne siedzenie obok ciebie może znacznie podnieść komfort podróży. Niestety, jeśli nie weźmiesz spraw w swoje ręce, jest niemal pewne, że będziesz mieć sąsiada. Sposoby na zapewnienie sobie wolnego miejsca obok w samolocie przedstawił niedawno portal LifeHacker. Istnieją aż dwa sposoby na zwiększenie miejsca dookoła siebie, zależne od tego, czy podróżujesz samodzielnie, czy w towarzystwie.

Jeśli podróżujesz z kimś, przy bookowaniu miejsc postarajcie się zarezerwować je w tym samym rzędzie, jedno przy oknie, a drugie przy przejściu. W takiej sytuacji, o ile nie będzie kompletu pasażerów, linie lotnicze pozostawiają środkowe miejsca wolne, a ty i twój towarzysz dostaniecie wymarzoną przestrzeń na wyciągnięcie nóg czy własne rzeczy.

A co jeśli podróżujesz sama? W takiej sytuacji LifeHack radzi, abyś wybierała miejsce na tyle samolotu. Statystyki dowodzą, że pasażerowie najpierw rezerwują miejsca z przodu maszyny. Jeśli więc siądziesz z tyłu, twoje szanse na wolne miejsce obok znacznie wzrastają. Inną opcją jest ściągnięcie na telefon specjalnej aplikacji (oferuje ją wiele linii lotniczych), która pozwoli ci na bieżąco monitorować rezerwacje w „twoim” samolocie. Przed samym wejściem na pokład, jeśli zobaczysz, że dookoła siebie masz sąsiadów, możesz wciąż zmienić rezerwację. A jeśli wszystko zawiedzie, pozostaje liczyć na uprzejmość stewardess i zapytać się ich o możliwość zmiany miejsca siedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.