Jak wyczyścić klawiaturę komputera?

Jak wyczyścić klawiaturę komputera?

Fot: Shutterstock

Na klawiaturze znajduje się niejednokrotnie więcej bakterii niż na desce klozetowej. To właśnie dlatego powinnaś ją czyścić regularnie, co najmniej raz na dwa miesiące.

Jak to robić, by jej nie uszkodzić? Wyłącz komputer, odłącz klawiaturę. Odwróć ją do góry nogami i dokładnie potrząśnij, by wyleciały z niej większe zabrudzenia. Z kurzu oczyścisz ją sprężonym powietrzem. Sprzedają je w specjalnych pojemnikach. Natomiast bakterie z klawiszy usuniesz wacikiem nasączonym spirytusem salicylowym. Jeśli klawiatura jest bardzo brudna, powtórz czynność 2-3 razy. Na koniec wypoleruj wszystko suchą bawełnianą szmatką.

Czyszczenie ekstremalne

Czasem, aby doprowadzić klawiaturę do porządku, trzeba wyjąć z niej wszystkie klawisze i oczyścić każdy z osobna. Większość modeli klawiatury jest tak skonstruowana, że wyjmiesz je bez większego wysiłku. Wystarczy każdy klawisz podważyć tępym nożem lub płaskim śrubokrętem. Uwaga. Zanim to zrobisz, zrób zdjęcie klawiaturze, by po umyciu i wysuszeniu nie mieć problemu z ułożeniem ich na swoich miejscach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.