Jak wybrać perfumy na prezent

Jak kupować perfumy na prezent?

Fot: Flickr/East Midtown

Perfumy to idealny pomysł na świąteczny prezent, o ile trafimy w gust osoby, którą obdarowujemy. Oto kilka rad, które pomogą ci wybrać perfumy na świąteczny prezent.

Jeśli wąchasz po kolei kilkanaście różnych zapachów, po jakimś czasie mogą zacząć się zlewać w jeden. Niechcący możesz zdecydować się na zupełnie inny zapach niż byś chciała. Istnieją różne szkoły wąchania perfum. Niektórzy specjaliści od zapachów sugerują, aby przed każdym wąchaniem wydmuchać nos. Inni radzą, aby wąchanie kolejnych perfumy rozdzielić wąchaniem ziaren kawy.

Zabaw się w szpiega

Nie kupuj niczego pod wpływem impulsu. Najpierw zrób krótki wywiad o osobie, którą chcesz obdarować. Przy okazji wizyty u niej zobacz, jakich zapachów używa. Możesz nawet ja podpytać, czy woli lekkie, świeże aromaty, kwiatowe czy może orientalne. Poznaj też jej ulubione kolory. One często odzwierciedlają upodobania zapachowe. I tak np.: osoby, które lubią bardzo ciemne kolory, często gustują w bardziej ciepłych, drzewnych zapachach, wielbiciele pasteli wybierają bardziej lżejsze nuty. Nigdy nie kupuj perfum tylko dlatego, że dobrze pachną na tobie.

Pierwsza selekcja

Blotter popsikaj maksymalnie 2 razy z odległości kilkunastu centymetrów. Po 10 sekundach, gdy alkohol odparuje, możesz go powąchać, trzymając w odległości kilku centymetrów od twarzy. Dobrym sposobem jest podpisanie blotterów nazwą perfum. Unikniesz pomyłki. Pamiętaj jednak, że blotter stanowi jedynie wstępną selekcję zapachu. Na skórze perfumy pachną inaczej niż na papierze. Pełnię aromatu perfumy uzyskują po 1-2 godzinach od spryskania.

Druga selekcja

Najlepszym rozwiązaniem są próbki perfum. Możesz je wypróbować na sobie, a najlepiej na osobie, którą chcesz obdarować. Wymyśl pretekst, by pomogła ci wybrać najpiękniejszy zapach. Nawet jeśli domyśli się, że wybieracie perfumy dla niej, nie martw się. Lepsze to, niż wydać kilkaset złotych i trafić kulą w płot.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.