Jak wybrać fotel fryzjerski?

 

Salon fryzjerski swoim wyglądem powinien zachęcać odwiedzających, dlatego tak ważne jest to, by umiejętnie zaaranżować wnętrze.

Meble, które znajdą się w salonie, muszą wyróżniać się funkcjonalnością, by ułatwiały pracę fryzjerowi. Natomiast fotel fryzjerski jest meblem, który ma zagwarantować komfort przede wszystkim klientowi, dlatego też jego wybór nie jest łatwy. Niezależnie od tego, czy urządzasz salon fryzjerski damsko-męski, damski, bądź męski ważne jest to, by każdy mebel miał swoje praktyczne zastosowanie.
Siedzenie jest bardzo ważne, chociażby z racji tego, że klient może spędzić na nim nawet kilka godzin. Ponadto powinno ono pasować do wystroju salonu, by od niego nie odstawać stylistyką, czy poszczególnymi elementami wykończenia. Fotel powinien też być stabilny, co jest niezwykle ważne zważywszy na to, że klient niekiedy musi przechylić głowę.

Fotel fryzjerski – na jaką pompę?

Jednak nie tylko ogólny wygląd fotela ma znaczenie. Liczy się również to, czy mebel ten jest wyposażony w pompę hydrauliczną, czy w gazową. Jeśli będziesz sugerować się ceną, prawdopodobnie zdecydujesz się na fotel z pompą gazową, gdyż ich koszt nie jest tak wysoki. Z drugiej jednak strony warto mieć na względzie komfort klienta, który będzie go użytkować. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada fotel fryzjerski na pompę hydrauliczną. Jeśli zajdzie potrzeba podwyższenia lub obniżenia siedzenia, klient nie będzie musiał schodzić z fotela, by można było tę czynność wykonać. Inaczej jest natomiast w przypadku fotela na pompę gazową, który w dodatku cechuje się mniejszą żywotnością.

Jaka podstawa fotela fryzjerskiego?

Kiedy wybierasz fotel fryzjerski, bardzo rzadko zwracasz uwagę na jego podstawę, co jest błędem, ponieważ to właśnie od tego elementu zależeć będzie stabilność mebla. Zatem, by mieć pewność, że fotel się nie wywróci, zdecyduj się na taki, którego podstawa ma kształt kwadratu, bądź dysku. Zwróć też uwagę na to, z jakiego materiału jest ona wykonana – najbardziej trwałe są te chromowane.

Jaka waga fotela?

Fotel fryzjerski nie powinien być zbyt ciężki, ponieważ będziesz mieć problem z manewrowaniem. Najlepiej więc zrobisz, jeśli wybierzesz taki mebel, którego waga nie jest większa niż dziesięć kilogramów.

Czy warto sugerować się ceną?

Praca w salonie fryzjerskim powinna być komfortowa tak dla ciebie, jak i dla twoich klientów. Dlatego wybierz taki fotel, który będzie zwyczajnie wygodny i stabilny, a cena niech zejdzie na dalszy plan. Nawet jeśli musiałbyś oszczędzać, fotel fryzjerski jest ostatnim elementem wyposażenia salonu, na który warto poskąpić środków. Potraktuj ten zakup jako swego rodzaju inwestycję, która bardzo szybko się zwróci, gdy klient będzie w pełni zadowolony i zrelaksowany.

Gdzie kupić fotel fryzjerski?

Jeśli chcesz zamówić fotel do salonu fryzjerskiego, wybierz https://activeshop.com.pl/fryzjerstwo-i-wyposazenie/meble-fryzjerskie/fotele-i-myjnie-fryzjerskie.html. Przekonasz się, że na stronie tego serwisu znajdziesz największy wybór foteli, które będziesz mógł łatwo dobrać do profilu swoich klientów.


Artykuł Partnera

Fot. materiały prasowe

1 Comment

  • GetFull pisze:

    Dobrze zaaranżowane wnętrze salonu fryzjerskiego to klucz do zadowolenia klientów i sukcesu biznesu. Meble, w tym fotel fryzjerski, muszą być nie tylko funkcjonalne, ale również zapewniać wygodę i komfort klientom. Dlatego tak ważne jest, aby wybór mebli był przemyślany i dostosowany do stylistyki salonu. Stabilny fotel to podstawa, dzięki niemu klient będzie czuł się bezpiecznie i zrelaksowany podczas zabiegu fryzjerskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.