Jak utrzymać porządek w szafie

Jak utrzymać porządek w szafie

Fot: Photogeenica

Sortuj i wymieniaj. Porządek w szafie wymaga sprawnej, ale nietrudnej do wdrożenia organizacji.

Masz wielką szafę z ciuchami i wrażenie, że nie masz się w co ubrać? To odwieczny kobiecy problem. Nad dylematem pochyliły się Elika Gibbs (autorka książki Practical Princess czyli Praktyczna Księżniczka) i Virginia Feacey (manager strony Rebelle), które w brytyjskim Cosmo podzieliły się swoimi radami, jak zorganizować szafę.

1. Zacznij od porządków

Podziel ubrania na kategorie “zostaje”, “może”, wymaga wizyty u krawca” oraz “nigdy w życiu”. Przed nadaniem kategorii, przymierz każdy ciuch. Zobaczysz ile ubrań przeznaczysz do wyrzucenia, a w szafie znajdziesz być może jakiś modowy klejnot, o którego istnieniu już zapomniałaś.

2. Stale wymieniaj

Postaraj się zastosować ścisłą zasadę „jeden do jednego”. Za każdym razem, kiedy kupujesz jeden ciuch, jeden oddajesz lub wyrzucasz. Przynajmniej jeden. W ten sposób zawartość twojej szafy nie będzie się powiększała.

3. Sprzedawaj

Nawet jeśli coś ci się nie podoba, nie znaczy, że nie spodoba się komuś innemu. Spróbuj sprzedać ubrania na jednym z serwisów internetowych, zanieś na zorganizowaną wymianę ubrań.

4. Podziel na kategorie

A potem na kolory. Ubrania będą lepiej wyglądać, a tobie będzie łatwiej się ubrać.

5. Rozplanuj

Powieś w szafie takie same wieszaki, wykorzystaj też te narożne. Wstaw do szuflad pudełka, to świetny sposób na przechowywanie bielizny, skarpetek czy pasków.

6. Dziel na pory roku

Zimą schowaj letnie ubrania na najwyższych półkach i odwrotnie.

7. Przechowuj buty w pudełkach

Na każdym naklej zdjęcie butów lub podpisz pudełko, w ten sposób nie będziesz szukać butów, które chcesz założyć.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.