Jak urządzić pokój gracza?

Gry stają się coraz popularniejszą rozrywką, już nie tylko wśród młodych ludzi. Coraz większa liczba zarówno nastolatków, jak i ludzi dorosłych zanurza się w świat gier, aby dać upust swoim nerwom, żalom i po prostu się odstresować, no i spędzić miło czas.

Stanowisko gracza

Jeśli ktoś od czasu do czasu wybierze sobie jakiś tytuł i w niego zagra, to oczywiście nie ma większego sensu przygotowywać sobie specjalnego miejsca, tylko na te okazje. Natomiast jeśli ktoś do gier siada każdego dnia, to jednak powinien zadbać o siebie, szczególnie że mało kto gra przez pół godziny czy godzinę. Rozgrywki potrafią trwać całymi godzinami, a do tego należy się odpowiednio przygotować.

Poniżej znajdziecie kilka porad, dotyczących przygotowania sobie miejsce do grania. Nie będzie tu mowy o żadnych gadżetach, kolekcjach i plakatach, lecz o czymś, co realnie wpłynie na zdrowie gracza. Przecież chyba właśnie to jest najważniejsze, wystrój i ozdoby powinny być na drugim miejscu.

Na początek warto zadbać o jak największy dostęp światła dziennego, a jeśli takiego będzie brakować, to należy zamontować oświetlenie, które wiernie odwzoruje naturalne światło. Pozwoli to odpocząć oczom od ekranu monitora i nie będzie ich zmuszać do wysiłku.

Kolejny priorytetowy element to biurko. Skupimy się tu głównie na graczach, którzy używają komputerów stacjonarnych. Na początek więc wybieramy biurko, które będzie posiadać odpowiednią liczbę szafek, półek i co ważne, do wszystkiego będzie swobodny dostęp. Dlaczego takie? Ponieważ najpotrzebniejsze rzeczy powinny być zawsze pod ręką. Ciągłe schylanie się, odchodzenie od biurka i poszukiwanie różnych elementów będzie denerwujące, ale też gracz nie będzie nadwyrężać kręgosłupa. Jeśli biurko, to na pewno będzie na nim umieszczony monitor. Ten powinien znajdować się oczywiście na wysokości oczu.

Fotel gamingowy

No i przyszedł czas na coś, na czym niektórzy lubią oszczędzać, a kilka miesięcy później są tego poważne skutki. Chodzi mianowicie o fotel dla gracza. Producenci dobrze wiedzą, że akcesoria dla graczy cieszą się popularnością, więc projektują fotele dedykowane dla graczy. Takie krzesła proponuje między innymi firma DXRacer, której asortyment znajduje się na tej stronie https://www.dxracerkrzesla.pl/fotel/krzesla-biurowe.

Jakie powinny one być? Przede wszystkim wygodne i muszą odpowiadać wymaganiom ergonomii. Czyli muszą być dobrze wyprofilowane, tak aby kręgosłup mógł znajdować się cały czas w naturalnej pozycji. Przyda się też wysokie oparcie, na którym będzie można oprzeć głowę i tym samym uwolnić szyję od narażenia na urazy.

Taki fotel powinien mieć możliwość regulacji, tak aby dostosować jego wysokość, do poziomu biurka.

W fotelu gamingowym również ważne są podłokietniki. Dobre podłokietniki mają możliwość modulacji i dzięki nim można trzymać ręce na odpowiednim poziomie. Bez dobrych podłokietników ręce bardzo szybko się męczą, przez co zmieniamy ich pozycję na wygodniejszą, ale mniej zdrową dla naszych stawów.

Inwestycja w zdrowie

Gracze, którzy źle przygotują swoje miejsce do gry, mogą liczyć na takie schorzenia, jak płaskostopie, koślawe kolana, czy też krzywy kręgosłup. Można tego uniknąć w łatwy sposób, przygotowując sobie dobre miejsce do rozgrywki. Koszt przygotowania może wynieść od około tysiąca złotych, do nawet kilku tysięcy, ale zawsze należy pamiętać, że nie jest to tylko inwestycja w miejsce do grania, ale też w zdrowie.


fot. materiały prasowe

artykuł Partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.