Jak urządzić pokój dla dziecka

pokoik dziecięcy

mat. prasowe bonami.pl

 

Organizując dziecięcy pokoik należy pamiętać o tym, że dzieci i ich potrzeby zmieniają się bardzo szybko. Pokój dziecięcy przeobraża się wielokrotnie w ciągu pierwszych lat życia dziecka. Zmienia też swoje funkcje wraz z rytmem dnia: zapewnia bezpieczny sen, sferę do nauki i miejsce do nieokiełznanych zabaw.

Faza pierwsza – niemowlę

W pierwszym roku życia pokój dziecięcy najczęściej urządzany jest dla… rodziców, którzy właśnie tam spędzają najwięcej czasu. Ważne jest, by w pomieszczeniu znalazły się wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty i akcesoria. Łóżeczko, komoda, szafa, przewijak i fotel lub osobne łóżko dla rodzica.

– Projektując pokój dziecka należy pamiętać, że dostęp do pewnych akcesoriów musi być bardzo wygodny. Gdy dziecko leży na przewijaku, szafka z pieluchami nie może znajdować się po przeciwnej stronie pokoju. Właśnie dlatego warto inwestować w rozwiązania, które jednocześnie pełnią różne funkcje, jak komoda z przewijakiem KICOTI Space, który w przyszłości można zdjąć i cieszyć się użytecznym meblem. – doradza Marta Kmošenová, ekspert Bonami.pl.

meble do pokoju dziecięcego

fot. mat. prasowe Bonami.pl

W pokoju niemowlaka powinno znaleźć się także miejsce na matę lub poduszkę, na której dziecko będzie odkrywało otaczający je świat. Rodzice powinni pamiętać, że z każdym kolejnym miesiącem dziecko będzie coraz bardziej ciekawe świata, a pokój wypełnią zabawki. W takim momencie warto pomyśleć o meblach i akcesoriach, które pomieszczą wszystkie ulubione przytulanki.

Faza druga – maluch

– Czasami nie zdążymy się obejrzeć, a nasza pociecha idzie do przedszkola. Polska marka BELLAMY przygotowała dla wszystkich rodziców kolekcję mebli UP!, dzięki której w ciągu kilku chwil z dziecięcego łóżeczka stworzysz łóżko dla przedszkolaka.  – dodaje Marta Kmošenová, ekspert Bonami.pl.

Od jakiegoś czasu popularnością cieszą się łóżka w kształcie domków, jak białe łóżko z bokami z naturalnego drewna świerkowego Benlemi Tery. Dzieci w każdym wieku czują się w nich bezpieczne. Konstrukcje te mogą przypominać rodzicom budowane w dzieciństwie bazy z krzeseł i kocy, które były najlepszym miejscem do zabawy. Kreatywne dzieci również mogą przykryć swoje łóżeczka-domki różnego rodzaju materiałami i stworzyć w ten sposób dziecięcy schron.

łóżeczko dla przedszkolaka

fot. mat. prasowe Bonami.pl

W pokoju kilkulatka, poza większym łóżeczkiem, powinna znaleźć się także funkcjonalna szafa oraz małe biurko, przy którym pociecha będzie szlifowała swoje talenty. Dzieci w tym wieku potrzebują mebli i akcesoriów w swoim rozmiarze – mini.

meble do urzadzania pokoju dla dziecka

fot. mat. prasowe Bonami.pl

Maluchy posiadają już sporą wiedzę o otaczającym je świecie oraz rozbudowaną wyobraźnię. Z tego powodu do pokoju dziecięcego warto wprowadzić akcesoria, które zaspokoją ich ciekawość, a jednocześnie stworzą intymną przestrzeń do zabawy.

Faza trzecia – starszak

Maluch w mgnieniu oka przemienia się w starszaka. Pokój dziecięcy, który nie wymaga remontu, warto odświeżyć poprzez umieszczenie na ścianach naklejek. Ciekawym rozwiązaniem są różne warianty dziecięcych naklejek ściennych Ambiance, np. ta z motywem World Map dla małych podróżników.

naklejki na ścianę

fot. mat. prasowe Bonami.pl

– Pobudzające wyobraźnię zabawki nie muszą być elektroniczne. Świetnym przykładem akcesoriów i mebli dla starszaków są produkty naszych polskich marek: drewniana dekoracja ścienna Dekornik Big House czy Biały regał w kształcie domku BELLAMY Lotta. Będą pełniły funkcje czysto użytkowe, ale również stworzą dodatkową przestrzeń do zabawy i nauki. – dodaje ekspertka Bonami.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.