Jak urządzić idealną sypialnię

Jak urządzić idealną sypialnię

Fot: Shutterstock

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w domu. Powinna być twoim azylem, miejscem gdzie codziennie regenerujesz baterie. Musi być dobrze urządzona.

1. Odpowiednie kolory

Intensywnie kolorowe ściany, krzykliwe wzory, jaskrawe dodatki – wszystkie te barwy świetnie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu domu z wyjątkiem sypialni. Sypialnia rządzi się swoimi prawami. Powinna stanowić oazę w domu, zamiast pobudzać i stymulować, ma wyciszać i relaksować. Warto urządzić ją z rozsądkiem. Muszą w niej dominować spokojne, wyciszające kolory np.: odcienie zieleni, niebieskiego, fioletowego. Nie warto z nimi przesadzać. Najlepiej jeśli wybierzesz jeden główny kolor, który będzie stanowił tło całego wystroju, a potem dobierzesz do niego dodatki, w jednej, dwóch barwach.

2. Własny styl

Do sypialni nie mają wstępu goście, dlatego może stać się najbardziej osobistym, spersonalizowanym miejscem w twoim domu. Powinna jak najbardziej odzwierciedlać twoje gusta. Możesz ją urządzić jak chcesz.  W sypialni nie ma złych rozwiązań, jeśli tylko dekorujesz ją czymś, co kochasz.

3. Mało elektroniki

Telewizor, kino domowe, radio czy komputer to integralne elementy wyposażenia domu. Zostaw je poza sypialnią.

4. Odpowiednie oświetlenie

Do sypialni najlepsze jest delikatne światło rozproszone, które dają lampki z abażurami. Jeśli lubisz czytać w łóżku, praktyczne będą kinkiety ze światłem ukierunkowanym.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.