Jak szybko zrobić porządek w szafie

Jak szybko zrobić porządek w szafie

Fot: flickr

Wystarczy kilka prostych kroków, żeby zachować w szafie idealny porządek i w końcu pozbyć się ubrań, o których już nawet nie pamiętasz.

Wyjmij wszystko

Wyjmij ubrania z szafy. Podziel je na: spodnie, płaszcze, buty itd. Okaże się, że masz kilka bardzo podobnych rzeczy, a nosisz tylko jedną. Odkryjesz też zapewne kilka zapomnianych klejnotów.

Zrób rachunek sumienia

Przejrzyj wszystkie ubrania i szczerze sobie odpowiedz, czy kupiłabyś je raz jeszcze. Czy nosiłaś je w ciągu ostatniego roku? Czy rozmiar na ciebie pasuje? Czy są wygodne? Jeśli choć jedna odpowiedź brzmi nie, nie wkładaj ubrania już do szafy. Oddaj je.

Poproś o pomoc

Jeśli masz problem z rozstaniem się z ubraniami, poproś o pomoc przyjaciółkę. Niech ona zaniesie worek ubrań do punktu zbioru. Zawsze też możesz ogłosić na fb, że masz do oddania ubrania.

Sortuj na kategorie

Wkładając ubrania z powrotem do szafy, posortuj je na na kategorie. Oddzielnie włóż swetry, letnie bluzki, spodnie czy sukienki.

Zasada równości

Na przyszłość zastosuj zasadę równości: one – in, one – out. Za każdym razem, kiedy kupujesz jedno nowe ubranie, jedno oddawaj. Dzięki temu zachowasz zdrowy umiar posiadania ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.