Jak spakować podręczną walizkę do samolotu

Jak spakować podręczną walizkę

Fot: Shutterstock

Walizka podręczna musi mieć określoną wagę i wymiary. Inaczej, nie będziemy mogli wziąć jej do kabiny. Oddanie jej do bagażowego luku zawsze łączy się z ryzykiem zgubienia.

Linie lotnicze potrafią zgubić 10 na 1000 bagaży. Większość doświadczonych podróżników woli więc spakować walizkę podręczną, która wystarczy im nawet na tygodniową podróż. Walizka podręczna ma  mieć jednak ściśle określone gabaryty. Określają je poszczególne linie lotnicze. Zatem przed wylotem trzeba sprawdzić, ile może ważyć bagaż podręczny i jak może być duży. Przeciętnie dopuszczają walizkę, która waży około 8-10 kg i ma wymiary 55x40x25 cm. Trudno się w taką zmieścić, chyba że spakujemy się z głową.

Przede wszystkim plan

Zrobienie listy rzeczy jest naprawdę pomocne. Usiądź z kartką i długopisem i odpowiedz sobie na pytania. Gdzie jedziesz? Na jak długo? Z kim jedziesz? Inne rzeczy spakujesz jeśli wyjeżdżasz z rodziną czy przyjaciółmi, jeszcze inne, jeśli jedziesz służbowo. Zapisz na liście ubrania, które na pewno musisz mieć ze sobą. Zacznij od spodni i spódnic. Trzy pary powinny wystarczyć ci na tygodniową podróż. Jeśli jedziesz na wakacje, nie zapomnij też o co najmniej dwóch parach wygodnych szortów. Najlepiej wybierać te jednolite. Wybierz 6 lub 7 bluzek, które mają uniwersalny charakter i pasują do wszystkiego. Nie zapomnij o bieliźnie. W podróży służbowej może przydać się apaszka, ulubiony naszyjnik czy bransoletka. Na wakacjach bardziej potrzebny będzie kostium kąpielowy. Koniecznie zabierz wygodne sandały w neutralnym kolorze. Muszą pasować do każdej stylizacji. Do tego tenisówki, na wypadek wycieczki w trudniejszy teren, oraz szpilki na wieczorne wyjście.

Jak pakować?

Zacznij od butów. Potem ułóż ubrania, najlepiej zrolowane, tak aby zajmowały jak najmniej miejsca. Zacznij od najgrubszych tkanin, na wierchu ułóż te najbardziej delikatne. W przegródkach schowaj niezbędne kosmetyki. Najlepiej w wersji mini, aby starczyły na 3 pierwsze dni. Kosmetyki łatwo kupić, nie ma więc sensu zabierać wielkich butelek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.