Jak rozbudzić się bez kawy?

Jak rozbudzić się bez kawy?

Fot: Shutterstock

Poranne wstawanie często bywa ciężką walką. Jeśli nie masz energii, a kawa nie zawsze spełnia swoją rolę, wypróbuj kilka alternatywnych sposobów.

Zjedz jabłko

Chociaż Królewna Śnieżka po zjedzeniu jabłka zapadła w sen, w rzeczywistości owoc ma zupełnie odwrotne działanie. Jabłka zawierają duże ilości naturalnego cukru – fruktozy, która pozwala rozbudzić się organizmowi. Cukier uwalnia się powoli i zapewnia zastrzyk energii na kilka kolejnych godzin.

Śpij bez zasłoniętych żaluzji

Nawet jeśli lubisz całkowitą ciemność, spróbuj zrezygnować z zaciągania żaluzji czy rolet. Kiedy naturalne światło dotrze do siatkówki oka, zahamuje produkcję melatoniny, hormonu snu. Kiedy twój organizm zarejestruje światło dzienne, łatwiej się obudzi, a ty wstaniesz rano rześka jak skowronek.

Wypij szklankę zimnej wody

Jeśli śpisz osiem godzin, na pewno obudzisz się lekko odwodniona, a tym samym bardziej zmęczona. Sięgnij więc po szklankę zimnej wody. Woda zniweluje poczucie zmęczenia i odwodnienia, da ci też szybki zastrzyk energii.

Umyj twarz

To doskonały sposób na pobudzenie reszty organizmu. Wrażliwa skóra twarzy w kontakcie z chłodną wodą sprawi, że obudzi się całe twoje ciało.

Wypij sok pomarańczowy

Koniecznie w szklance. To nie tylko zastrzyk cukru. Kolor pomarańczowy działa na podświadomość, stymulując działanie mózgu i poprawiając humor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.