Włosy rosną za wolno? Dowiedz się, jak przyspieszyć porost włosów

fot. mat.pras.

Elegancko spięte w kok albo związane w kucyk. Proste, kręcone lub falowane. Długie, półdługie, krótkie. Ścięte na boba, na pazia, na jeża, albo wystylizowane na irokeza. Niezależnie od fryzury, każdy chce mieć zdrowe, zadbane włosy, które idealnie się układają, a po uczesaniu pozostają na głowie, a nie na grzebieniu czy szczotce. Często zdarza się jednak, że włosy nie tylko wypadają w nadmiarze, ale również nie chcą prawidłowo rosnąć. Jak temu zaradzić i jak przyspieszyć porost włosów?

Osłabione, wypadające włosy – co jest przyczyną?

Na początku warto zdiagnozować przyczynę osłabienia włosów. Na taki stan rzeczy może wpływać wiele łączących się ze sobą czynników, wśród których można wymienić m.in. nieodpowiednią dietę, słabą kondycję lub nawet schorzenia skóry głowy (łuszczyca, łupież, łojotokowe zapalenie skóry), wiek, uwarunkowania genetyczne czy choroby autoimmunologiczne.

Problemy z prawidłowym wzrostem mogą pojawić się również wtedy, kiedy włosy są po prostu zniszczone i „zmęczone” nieodpowiednio dobranymi kosmetykami, codziennym stosowaniem prostownicy czy lokówki lub częstym farbowaniem. W przypadku intensywnego, długotrwałego wypadania włosów warto również wybrać się do lekarza i zrobić podstawowe badania.

Co zrobić, żeby włosy szybciej rosły?

Chcąc przyspieszyć porost włosów i cieszyć się pięknymi, lśniącymi puklami, trzeba przede wszystkim zadbać o właściwą dietę i pielęgnację. O ile to możliwe, warto spróbować ograniczyć stres. Musimy również zatroszczyć się o prawidłowe odżywianie włosów już od samych cebulek. Pomogą nam w tym innowacyjne metody, jak np. terapia peptydowa DR.CYJ Hair Filler (www.drcyj.pl/porady/co-zrobic-zeby-wlosy-szybciej-rosly), dzięki której składniki aktywne są skutecznie dostarczane do skóry głowy, poprawiając jej ukrwienie.

Preparat zawierający peptydy i kwas hialuronowy umożliwia zahamowanie wypadania włosów i stymuluje ich przyspieszony wzrost. Sprawdzona formuła, opracowana z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii sprawia, że taka terapia nie niesie ze sobą skutków ubocznych – można mieć pewność, że włosy będą rosły szybciej i staną się mocniejsze.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.