Jak przygotować się do samotnej podróży

Jak przygotować się do samotnej podróży

Fot: Pixabay

Samotna podróż to szkoła życia i niezapomniane wrażenia. Trzeba się tylko do niej odpowiednio przygotować, będzie lżej.

Samotne podróżowanie to trend, który przyciąga coraz więcej ludzi. Według danych portalu 101 Holidays, nawet 35 procent wycieczek wykupowanych jest przez osoby podróżujące samotnie. 58 procent z nich to kobiety. Samotną podróż to szkoła życia. Warto ją zaplanować.

Przed wyjazdem – poczytaj

W sieci znajdziesz setki relacji osób, które już odwiedziły miejsce, do którego jedziesz. Podają często informacje, których nie znajdziesz na oficjalnych stronach miejscowości. Facebook, Instagram czy blogi mogą być w podróży twoim najlepszym przyjacielem.

Potrenuj w domu

Nie lubisz jeść sama w restauracji? Potrenuj w rodzinnym mieście. Znajdź fajne miejsce, zamów jedzenie i wyciągnij dobrą książkę. Przekonasz się, że twoja samotna wizyta w restauracji nikogo nie zdziwi.

Nie rzucaj się na głęboką wodę

Zwłaszcza jeśli pierwszy raz jedziesz sama na wakacyjny wypad. Nie planuj od razu miesięcznej eskapady po fiordach w Norwegii. Jedź na weekend do innego miasta, kilka godzin od zamieszkania. Jeśli okaże się, że samotne podróże jednak nie są dla ciebie, będziesz mogła łatwo wrócić do domu.

Znajdź cel

Myślisz, że głupio jest po prostu snuć się po uliczkach miasta czy samemu leżeć na plaży? Jedź na wyjazd tematyczny – kurs nurkowania nad morzem czy kulinarne warsztaty w górach.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.