Jak przygotować się do pierwszego tatuażu

Jak przygotować się do pierwszego tatuażu

Fot: Shutterstock

Pierwszy tatuaż może być wielkim przeżyciem. Do jego wykonania warto się przygotować.

100 razy przemyśl wzór

Wzór będzie towarzyszył ci przez resztę życia, zatem nie rób go pochopnie. Czasem lepiej odczekać z decyzją nawet parę lat, niż potem żałować. Gust nie jest niczym stałym, zatem wzór powinien być jak najbardziej uniwersalny.

Nie szalej

Duże tatuaże, to duże ryzyko. Jeśli kiedyś zmienisz zdanie, wzór przestanie ci się podobać i zechcesz go usunąć, będziesz musiała przejść przez serię długich, bardzo bolesnych i drogich zabiegów. Dlatego lepiej, by tatuaż był mały.

Znajdź odpowiedni salon i artystę

To nie tylko kwestia znalezienia odpowiedniego miejsca, gdzie artyści tatuażu mają stosowane uprawnienia do pracy i odpowiednie warunki higieniczne. Wielu tatuatorów specjalizuje się w określonych stylach zdobienia ciała i akurat ten, który wybrałaś, może im nie leżeć. Siłą rzeczy jest ryzyko, ze tatuaż nie wyjdzie dobrze. Niektórzy wielbiciele tatuażu po wymarzony wzór potrafią jechać nawet do innego kraju.

Wybierz odpowiedni moment

Nie powinnaś robić tatuażu jeśli w najbliższym czasie planujesz wyjazd na wakacje, zwłaszcza w cieplejsze kraje. Jeśli go zrobisz, powinnaś poczekać przynajmniej 6-8 tygodni. Promienie UV mogą sprawić, że kolor tatuażu wyblaknie. Ponadto dookoła tatuażu przez jakiś czas utrzymuje się nieładne zaczerwienienie.

Przygotuj się

W dzień, w którym robisz tatuaż, powinnaś być wyspana, wypoczęta i najedzona. Zabieg może trwać nawet kilka godzin.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.