Jak przeżyć świąteczne zakupy

zakupy świąteczne

©SimpleFoto/Bank zdjęć Photogenica

Świąteczne zakupy w pełni. Wyprawa do sklepu lub centrum handlowego w grudniu to często niemal walka o przetrwanie. Bez odpowiedniego przygotowania nie wyjdziesz cała.

Przygotuj się na wyprawę. Nawet jeśli masz do kupienia jedną rzecz, najprawdopodobniej zajmie ci to ¾ dnia. Przynajmniej.

Deleguj obowiązki. Naprawdę nie musisz kupować wszystkiego sama. Pozwól też innym „nacieszyć się” świąteczną atmosferą centrum handlowego.

Naładuj telefon. Domownikom na pewno przypomni się nie raz, że zapomnieli czegoś dopisać do listy zakupów. Dostęp do internetu w telefonie najprawdopodobniej uratuje cię od szaleństwa w niekończącej się kolejce do kasy.

Parkuj na pierwszym miejscu jakie znajdziesz. Nie łudź się, że trafi ci się coś bliżej wejścia. Najprawdopodobniej będziesz krążyć po parkingu, i krążyć, i krążyć… Uważaj na pieszych, w świątecznej gorączce mogą cię po prostu nie zauważyć i wejść pod samochód.

Bądź wyrozumiała dla ludzi. Nie, pani kasjerka nie może skanować twoich produktów szybciej i to twoja wina, jeśli wzięłaś towar bez etykiety.

Ćwicz cierpliwość. Słowo „promocja” wcale nie znaczy, że musisz kupić dany towar. Nawet jeśli świeci i gra kolędę. Teraz jest pewnie droższe niż w innej porze roku.

Odetchnij. Po powrocie ze sklepu pozwól drugiej połowie wyładować swoje świąteczne zakupy. Usiądź, weź głęboki oddech, napij się wody. Następna taka wyprawa za rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.