Jak przeżyć poniedziałek?

Jak przeżyć poniedziałek

Fot: Shutterstock

Weekend, nawet ten najlepszy, niestety w końcu dobiega końca. Nieuchronnie przychodzi poniedziałek. Na szczęście i poniedziałek da się przeżyć.

Nie włączaj zbyt często “drzemki” . Chociaż zyskasz kilka dodatkowych minut snu, będzie ci znacznie trudniej wstać. Wstań po maksymalnie jednej drzemce. Pozostały czas możesz przeznaczyć na spokojne zjedzenie śniadania.

Weź zimny prysznic. No dobrze, przynajmniej chłodny. Chociaż to opcja raczej dla tych najbardziej odważnych. Warto jednak wiedzieć, że chłodny prysznic budzi lepiej niż kawa, pobudza krążenie i poprawia humor. Wcale nie żartujemy.

Zaplanuj coś przyjemnego po pracy. Zamiast myśleć o tym, że poza poniedziałkiem masz jeszcze przed sobą cztery dni pracy, skup się na czymś przyjemnym. Umów się z przyjaciółką, idź na zajęcia jogi. Jeśli pogoda dopisuje, poczytaj przez pół godziny książkę na ławce w parku.

Mów wszystkim dzień dobry. Bycie miłym dla innych poprawia im humor, ale sprawia też, że sama lepiej się poczujesz. Czy nie lepiej pracować w miejscu, gdzie wszyscy są dla siebie uprzejmi?

Zrób ulubiony makijaż. Ładny makijaż to doskonały sposób na lepsze samopoczucie.

Weź ze sobą książkę. Umili ci czas w autobusie czy tramwaju. Zamiast patrzeć na ponure ulice czy nabzyczonych ludzi, skup się na lekturze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.